Наукова періодика України Клінічна фармація


Жулай Т. С. 
Порівняльне вивчення безпеки препарату "Капікор" за умов гострого експерименту / Т. С. Жулай, С. К. Шебеко, О. І. Шевченко // Клінічна фармація. - 2016. - Т. 20, № 1. - С. 44-48. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/KlPh_2016_20_1_10
Однією з головних причин у патогенезі розвитку хронічної ішемії є ендотеліальна дисфункція. Цікавим рішенням у плані оптимізації сучасної антиішемічної терапії є поєднане застосування попередників та аналогів карнітину та мельдонію та gamma-бутиробетаїну (ГББ). Представлена концепція лягла в основу розробки оригінального регулятора функції судинного ендотелію - препарату капікор, який об'єднав у собі переваги метаболічного цитопротектора мельдонію та ендотеліального коректора ГББ. Наведено результати проведених експериментальних досліджень з порівняльного вивчення гострої токсичності капікору. За токсикологічними характеристиками капікор ідентичний референтному препарату мілдронат. Результати доклінічних досліджень свідчать про те, що капікор є засобом практично нетоксичним і надають змогу віднести його за класифікацією К. К. Сидорова до V класу токсичності - практично нетоксичні речовини. Це слугує підставою для обгрунтування доцільності подальшого вивчення препарату капікор з метою впровадження в клінічну практику як засобу метаболічної дії для лікування захворювань, у патогенезі яких провідне місце посідає ендотеліальна дисфункція.
  Повний текст PDF - 290.926 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Жулай Т.
  • Шебеко С.
  • Шевченко О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Жулай Т. С. Порівняльне вивчення безпеки препарату "Капікор" за умов гострого експерименту / Т. С. Жулай, С. К. Шебеко, О. І. Шевченко // Клінічна фармація. - 2016. - Т. 20, № 1. - С. 44-48. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/KlPh_2016_20_1_10.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Жулай Тетяна Станіславівна (медичні науки)
  • Шебеко Сергій Костянтинович (1979–) (медичні науки)
  • Шевченко Ольга Іванівна (медичні науки)
  • Шевченко Олег Ігоревич (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського