Наукова періодика України Клінічна фармація


Болотських Г. В. 
Роль інсулінорезистентності хворих із серцевою недостатністю зі збереженою систолічною функцією лівого шлуночка / Г. В. Болотських, Ю. С. Рудик, С. М. Пивовар // Клінічна фармація. - 2014. - Т. 18, № 4. - С. 16-22. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/KlPh_2014_18_4_6
Вивчено рівні сироваткових ФНО-<$Ealpha>, сироваткового Гал-3 у пацієнтів із серцевою недостатністю (СН) зі збереженою систолічною функцією на тлі інсулінорезистентності (ІР) та цукрового діабету (ЦД) 2 типу та без нього та їх зв'язки. Обстежено 72 пацієнти (39 чоловіків і 33 жінки, середній вік <$E62,1~symbol С~9,2> років) з СН зі збереженою фракцією викиду лівого шлуночка ішемічного генезу, ФВ ЛШ >> 45 %, на тлі ІР і ЦД 2 типу. В сироватці крові за допомогою методу ІФА визначено вміст галектину-3, ФНП-<$Ealpha> та інсуліну відповідно до інструкцій виробника. Для оцінки ступеня ІР використано гомеостатичний індекс ІР (HOMA-IR), що розраховувався за формулою: HOMA-IR = глюкоза натще (ммоль/л) <$Etimes> інсулін натще (мкЕД/мл) / 22,5), після чого залежно від наявності ІР пацієнтів було розподілено на 3 підгрупи. Статистичну обробку даних проведено за допомогою статистичного пакету SPSS 17.0. Під час порівняння вибірок використано непараметричний критерій Краскела - Уоллеса. Для встановлення взаємозв'язку застосовано багатофакторний кореляційний аналіз з використанням рангового коефіцієнта кореляції Спірмена (rs). Статистично значущими вважалися відмінності даних і кореляція між даними за p << 0,05. У результаті проведеного дослідження встановлено, що сироваткові концентрації галектину-3, ФНП-<$Ealpha>, інсуліну у хворих із СН та ІР були достовірно вищими, ніж у групах хворих із СН без ІР та ЦД та хворих із СН та ЦД (p << 0,05, p << 0,05 і p << 0,0001, відповідно). Встановлено асоціацію між рівнем галектину-3 і величиною співвідношення пікових швидкостей трансмітрального кровоплину (Е/А) (r = -0,272; p << 0,05); пряму залежність з сироватковим рівнем ФНП (r = 0,610; p << 0,001); з рівнем інсуліну (r = 0,331; p << 0,01); величиною індексу НОМА (r = 0,293; p << 0,02). В свою чергу, сироватковий рівень ФНП мав пряму залежність малої сили з індексом НОМА (r = 0,259; p << 0,05). Також виявлено достовірні взаємозвіязки рівня Гал-3 з сироватковими рівнями ФНП у групі хворих із СН на тлі ІР та СН на тлі ЦД, проведено пошук вірогідності різниці сил зв'язку. Аналіз продемонстрував, що сила зв'язку сироваткового рівня ФНП з галектином зростає від хворих з ІР (r = 0,520) до пацієнтів із ЦД (r = 0,709) (prr << 0,05).
  Повний текст PDF - 385.398 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Болотських Г.
  • Рудик Ю.
  • Пивовар С.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Болотських Г. В. Роль інсулінорезистентності хворих із серцевою недостатністю зі збереженою систолічною функцією лівого шлуночка / Г. В. Болотських, Ю. С. Рудик, С. М. Пивовар // Клінічна фармація. - 2014. - Т. 18, № 4. - С. 16-22. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/KlPh_2014_18_4_6.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Болотських Ганна Володимирівна (медичні науки)
  • Рудик Юрій Степанович (медичні науки)
  • Пивовар Сергій Миколайович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського