Наукова періодика України Клінічна фармація


Нальотова О. С. 
Переносимість різних варіантів фармакотерапії аліскіреном і небівололом у хворих на гіпертонічну хворобу / О. С. Нальотова // Клінічна фармація. - 2014. - Т. 18, № 3. - С. 11-16. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/KlPh_2014_18_3_4
Монотерапія аліскіреном (150 - 300 мг/добу) і небівололом (5 - 10 мг/добу) у хворих на гіпертонічну хворобу (ГХ) II стадії забезпечує ефективне зниження показників офісного систолічного (САТ) і діастолічного (ДАТ) артеріального тиску до нормотонічних значень наприкінці 4 тижня лікування. Використання комбінованої терапії (аліскірен 150 мг/добу + небіволол 5 мг/добу) забезпечує ефективне зниження показників САД і ДАД наприкінці 2 тижня лікування. Продемонстровано, що при проведенні різних варіантів фармакотерапії (аліскірен 150 - 300 мг/добу; небіволол 5 - 10 мг/добу; аліскірен 150 мг/добу + небіволол 5 мг/добу) впродовж 8 тижнів у жодного хворого на ГХ не було її скасування через "незадовільну" переносимість лікування. "Незадовільна" і "задовільна" переносимість лікування не наголошувалася при жодному його варіанті. Однакова кількість хворих у групах оцінювала переносимість лікування на "відмінно" і "добре". Статистично значимої відмінності розподілу значень оцінок хворими переносимості терапії для всіх груп порівняння не виявлено (p >> 0,05). Від 16,3 до 20,0 % хворих із усіх груп впродовж 8 тижнів лікування висловлювали ті або інші скарги. Частота виникнення скарг була незначною - 1 - 2 рази на місяць і практично не збільшувалася впродовж всього лікування. Статистично значущої зміни їх частоти на різних етапах лікування не виявлено (p >> 0,05). У всіх випадках скарги, які висловлювали хворі всіх груп, були наступними: "головний біль", "підвищена стомлюваність", "нудота", "сухий кашель" і "порушення сну". Ці скарги носили періодичний характер і не завдавали незручностей хворим. Випадків необхідності відміни лікування через побічні ефекти ЛЗ не було. Всі скарги, описані хворими, очікувані, оскільки заявлені виробниками як побічні ефекти. В ході проведення дослідження на всі побічні ефекти були заповнені обліково-статистичні форми 137-о і направлені у відділ післяреєстраційного нагляду Державного експертного центру МОЗ України. При проведенні дисперсійного аналізу статистично значущих відмінностей показників не виявлено. Це означає, що всі виявлені зміни носять випадковий, а не закономірний характер, тобто результати належать одній генеральній сукупності.
  Повний текст PDF - 299.781 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Нальотова О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Нальотова О. С. Переносимість різних варіантів фармакотерапії аліскіреном і небівололом у хворих на гіпертонічну хворобу / О. С. Нальотова // Клінічна фармація. - 2014. - Т. 18, № 3. - С. 11-16. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/KlPh_2014_18_3_4.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського