Наукова періодика України Український журнал клінічної хірургії


Нікітін О. Д. 
Хірургічне лікування необструктивної азооспермії, обумовленої гіпергонадотропним гіпогонадизмом / О. Д. Нікітін // Клінічна хірургія. - 2018. - Т. 85, № 4. - С. 35-37. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/KlKh_2018_85_4_12
Мета роботи - визначення ефективності методики інтрацитоплазматичного введення сперматозоїду (ICSI) у лікуванні безплідних чоловіків з гіпергонадотропним гіпогонадизмом, ускладненим необструктивною азооспермією (НОА), із застосуванням для екстракції сперміїв технологій TESE (екстракція сперматозоїдів), TESA (черезшкірна аспірація сперми з яєчка), а також їх комбінації (TESE та TESA). Пацієнтів розподілено на три групи: група 1 (TESE) - 31 пацієнт, якому для екстракції сперміїв з яєчка застосовували TESE; група 2 (TESА) - 33 пацієнти, яким для екстракції сперміїв з яєчка застосовували TESV група 3 (TESE та TESА) - 35 пацієнтів, яким для екстракції сперміїв з яєчка одночасно застосовували TESE та TESA Загальний термін спостереження за ефективністю лікування пацієнтів даної групи - 2 роки. Екстракція сперміїв за методикою TESE забезпечила вдалу екстракцію сперматозоїдів у 8 (25,8 %) із 31 пацієнта групи 1. Після використання методики ICSI у 16,1 % дружин цих пацієнтів запліднення було успішним, завагітніли 12,9 %, народили 9,7 %. Екстракція сперміїв за методикою TESА забезпечила вдалу екстракцію сперматозоїдів у 12 (36,4 %) із 33 пацієнтів групи 2. Після використання методики ICSI у 24,2 % дружин цих пацієнтів запліднення було успішним, завагітніли 18,2 %, народили 12,1 %. Екстракція сперміїв за поєднаною методикою TESE та TESА забезпечила вдалу екстракцію сперматозоїдів у 16 (45,7 %) із 35 пацієнтів групи 3. Після використання методики ICSI у 34,3 % дружин цих пацієнтів запліднення було успішним, завагітніли 28,5 %, народили 20,0 %. Висновки: запропонована комбінована методика (TESE та TESA) екстракції сперми у безплідних чоловіків з НОА, обумовленою гіпергонадотропним гіпогонадизмом, частіше є вдалою, після неї показники успішного запліднення яйцеклітин та народжуваності вищі у порівнянні з методиками TESE чи TESA.
  Повний текст PDF - 201.334 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Нікітін О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Нікітін О. Д. Хірургічне лікування необструктивної азооспермії, обумовленої гіпергонадотропним гіпогонадизмом / О. Д. Нікітін // Клінічна хірургія. - 2018. - Т. 85, № 4. - С. 35-37. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/KlKh_2018_85_4_12.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Нікітін Олег Дмитрович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського