Наукова періодика України Український журнал клінічної хірургії


Boyko V. V. 
Ways of enhancement of the surgical treatment efficacy in treatment of patients, suffering pulmonary tumors / V. V. Boyko, V. V. Kritsak, A. G. Krasnoiaruzhskyi, V. G. Groma, D. V. Minukhin, D. O. Yevtushenko // Клінічна хірургія. - 2018. - Т. 85, № 12. - С. 5-8. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/KlKh_2018_85_12_3
Мета роботи - визначити ефективність ендоскопічної бронхосанації для профілактики до- та післяопераційних ускладнень у хворих з новоутвореннями легенів. Вивчено ефективність ендоскопічної фотодинамічної терапії за розробленою авторами методикою з уведенням у трахеобронхіальне дерево водного розчину барвника метиленового синього в концентрації 0,04 %, опроміненого лазером з довжиною хвилі 0,63 мкм, самостійної і в поєднанні зі стандартною протизапальною терапією як передопераційної підготовки трахеобронхіального дерева у хворих з раком легенів. У дослідження включено 181 пацієнта з раком легенів II - III стадії, морфологічно підтвердженим, та супутнім ендобронхітом. За даними аналізу титру і характеру патогенної мікрофлори в просвіті бронхіального дерева після проведеної передопераційної підготовки встановили, що у разі застосування самостійної ендоскопічної бронхосанації у 55 (87 %) спостереженнях патогенної мікрофлори не було. У разі поєднання фотодинамічної бронхосанації зі стандартною терапією патогенну мікрофлору не виявлено у 52 хворих. У разі стандартної підготовки без використання лазерної терапії мікрофлори не виявили лише в 44,8 % спостережень. Поряд з метаплазією слизової оболонки бронхів у ряду досліджуваних хворих визначали диспластичні зміни бронхіального епітелію різного ступеня вираженості. Самостійна ендоскопічна бронхосанація приводила до достовірного зниження загальної частоти дисплазії епітелію бронхів у хворих до 36,1 %, у поєднанні зі стандартною протизапальною терапією - до 42,4 %. Висновки: застосування ендоскопічної фотодинамічної бронхосанації за запропонованою методикою в передопераційному періоді у хворих з метою корекції супутнього ендобронхіту як самостійної, так і в поєднанні зі стандартною протизапальною терапією приводить до зменшення частоти ендобронхіальних ускладнень після оперативного лікування раку легенів у порівнянні з контрольною групою. Ендоскопічна бронхосанація супроводжується значним зниженням вираженості ендоскопічних ознак супутнього ендобронхіту і поліпшенням мукоциліарного транспорту За даними мікробіологічних тестів у 87 - 88 % хворих спостерігали повну санацію бронхіального дерева та зникнення основних гістологічних критеріїв запалення, у 67,2 - 100 % хворих - відновлення нормальної будови слизової оболонки бронхіального дерева.
  Повний текст PDF - 166.034 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Boyko V.
  • Kritsak V.
  • Krasnoiaruzhskyi A.
  • Groma V.
  • Minukhin D.
  • Yevtushenko D.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Boyko V. V. Ways of enhancement of the surgical treatment efficacy in treatment of patients, suffering pulmonary tumors / V. V. Boyko, V. V. Kritsak, A. G. Krasnoiaruzhskyi, V. G. Groma, D. V. Minukhin, D. O. Yevtushenko // Клінічна хірургія. - 2018. - Т. 85, № 12. - С. 5-8. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/KlKh_2018_85_12_3.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Євтушенко Денис Олександрович (1981–) (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського