Наукова періодика України Український журнал клінічної хірургії


Судакевич С. М. 
Залежність виникнення післяопераційної когнітивної дисфункції від глибини анестезії у хворих після коронарного шунтування / С. М. Судакевич, О. А. Лоскутов, І. П. Шлапак, О. К. Носовець, Б. М. Тодуров // Клінічна хірургія. - 2018. - Т. 85, № 12. - С. 46-49. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/KlKh_2018_85_12_13
Мета роботи - проаналізувати залежність виникнення післяопераційної когнітивної дисфункції (ПОКД) від глибини анестезії у хворих після оперативного втручання з приводу ішемічної хвороби серця (ІХС) - коронарного шунтування в умовах штучного кровообігу. Шунтування коронарних судин виконано 79 пацієнтам з ІХС, яких розподілили на дві групи за єдиним критерієм - в залежності від глибини анестезії під час перфузії. До 1-ї групи увійшли пацієнти, у яких під час анестезії показник біспектрального аналізу (BIS) утримувався на рівні менше 40, до 2-ї - на рівні від 40 до 55. До оперативного втручання, на 7-й день та через 3 міс після нього в обох групах застосовували нейрокогнітивні тести: шкалу оцінки психічного статусу (Mini Mental state examination - ММЭЕ), а також тести за методикою Grooved pegboard і за методикою Trial Making Test Part A. Застосування тесту MMSE продемонструвало, що пацієнти 1-ї групи на 7-й день після операції набирали на 7,8 % (14,2; 5,6), а через 3 міс - на 3,8 % (7,3; 3,4) менше балів у порівнянні з кількістю балів, яку вони набирали до операції. Пацієнти 2-ї групи на 7-й день після операції набирали на 4,3 % (-8,3; 4,3) менше балів, а загальна кількість балів, яку вони набирали через 3 міс, не відрізнялася від загальної кількості балів, набраної ними до операції (-5,3; 0). Застосування тесту візуальної уваги (Trial making test Part A) показало, що пацієнти 1-ї групи на 7-й день після операції витрачали на виконання тестового завдання на 13,8 % (11; 16,5), а через 3 міс - на 3,3 % (0; 5,7) більше часу у порівнянні з доопераційними показниками. У 2-й групі на 7-й день після операції пацієнти витрачали на виконання тесту на 3 % (-2,4; 5,7) більше часу, а через 3 міс - на 2,6 % (3,7; 2,9) менше часу, ніж до операції. Результати тестування за методикою Grooved pageboard були такими. Пацієнти 1-ї групи на 7-й день після операції витрачали на виконання тесту на 8 % (5,5; 10,9), а через 3 міс - на 4,8 % (2,5; 9,4) більше часу, ніж до оперативного втручання, пацієнти 2-ї групи - відповідно 7,1 (5,2; 12,3) та 3,6% (2,4; 9,8). Висновки: результати клінічних досліджень у хворих після виконання коронарного шунтування показали, що під час штучного кровообігу показники BIS на рівні 40 - 55 відповідають оптимальній глибині анестезії, що є запорукою зменшення частоти виникнення ПОКД у ранньому періоді та через 3 міс після оперативного втручання. Фактором ризику виникнення ПОКД під час шунтування коронарних артерій в умовах штучного кровообігу є показники BIS менші 40.
  Повний текст PDF - 129.507 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Судакевич С.
  • Лоскутов О.
  • Шлапак І.
  • Носовець О.
  • Тодуров Б.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Судакевич С. М. Залежність виникнення післяопераційної когнітивної дисфункції від глибини анестезії у хворих після коронарного шунтування / С. М. Судакевич, О. А. Лоскутов, І. П. Шлапак, О. К. Носовець, Б. М. Тодуров // Клінічна хірургія. - 2018. - Т. 85, № 12. - С. 46-49. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/KlKh_2018_85_12_13.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Судакевич Сергій Миколайович (медичні науки)
  • Лоскутов Олег Анатолійович (медичні науки)
  • Тодуров Борис Михайлович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського