Наукова періодика України Український журнал клінічної хірургії


Головко С. В. 
Оцінка ефективності селективної артеріальної емболізації у хворих з доброякісною гіперплазією передміхурової залози та високим операційним ризиком / С. В. Головко, О. Ф. Савицький, А. А. Кобірніченко, А. В. Лисак, І. Л. Троіцький // Клінічна хірургія. - 2018. - Т. 85, № 10. - С. 61-65. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/KlKh_2018_85_10_18
Мета роботи - покращити результати хірургічної реабілітації хворих з доброякісною гіперплазією передміхурової залози (ДГПЗ) та високим операційним ризиком, обгрунтувавши диференційований підхід до застосування селективної артеріальної емболізації (САЕ) та монополярної трансуретральної резекції передміхурової залози (ТУРПЗ). Досліджено шляхом аналізу ефективність та безпечність САЕ передміхурової залози (ПЗ) як методу лікування симптомів нижніх сечовивідних шляхів (СНСШ) у хворих з ДГПЗ та високим операційним ризиком у порівнянні з ТУРПЗ. Аналіз базувався на систематичному вивченні функціональних результатів та ускладнень у 33 хворих основної групи, яким виконали САЕ, та у 39 хворих порівняльної групи, яким виконали ТУРПЗ. Хворі, яким виконали САЕ, не мали операційної травми, у них був низький ризик виникнення післяопераційних ускладнень, коротший післяопераційний період, покращились показники: Міжнародної шкали оцінки простатичних симптомів (IPSS) - на 47,8 %, шкали оцінки якості життя (QoL) - на 53,3 %, максимальної об'ємної швидкості струменя сечі (Qmax) - на 58,4 % на фоні зменшення об'єму ПЗ на 28,6 % та об'єму залишкової сечі на 55,3 % протягом 24 міс спостереження, що є підставою вважати САЕ ПЗ ефективним та безпечним методом мініінвазивного лікування ДГПЗ у хворих з високим операційним ризиком. Після монополярної ТУРПЗ результати були подібні: покращення показників IPSS - на 50 %, QoL - на 65,1 %, Qmax - на 59,2 %, зменшення об'єму ПЗ - на 31,6 % та об'єму залишкової сечі - на 64,6 %, але даний метод супроводжувався статистично більшою частотою післяопераційних ускладнень, що погіршувало рівень періопераційної безпеки. Висновки: результати дослідження засвідчили, що САЕ є фективним та безпечним методом лікування хворих з ДГПЗ та високим операційним ризиком, за результативністю порівняним з ТУРПЗ, але з меншим ризиком виникнення післяопераційних ускладнень. САЕ може бути методом вибору у хворих похилого віку з вираженою супутньою патологією, які мають протипоказання до стандартного оперативного втручання або утримуються від нього з інших причин.
  Повний текст PDF - 328.9 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Головко С.
  • Савицький О.
  • Кобірніченко А.
  • Лисак А.
  • Троіцький І.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Головко С. В. Оцінка ефективності селективної артеріальної емболізації у хворих з доброякісною гіперплазією передміхурової залози та високим операційним ризиком / С. В. Головко, О. Ф. Савицький, А. А. Кобірніченко, А. В. Лисак, І. Л. Троіцький // Клінічна хірургія. - 2018. - Т. 85, № 10. - С. 61-65. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/KlKh_2018_85_10_18.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Головко Сергій Вікторович (медичні науки)
  • Головко Сергій Володимирович (медичні науки)
  • Савицький Олександр Федорович (медичні науки)
  • Кобірніченко Артем Анатолійович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського