Наукова періодика України Хірургія дитячого віку (Україна)


Риженко О. В. 
Пологова та перинатальна травма дітей у практиці дитячого хірурга (клінічні спостереження) / О. В. Риженко // Хірургія дитячого віку. - 2019. - № 3. - С. 53-56. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Khdv_2019_3_13
Пологова травма - це порушення цілісності та розлад функції тканин та органів новонародженого, що виникають під час пологів. Найбільш складними клінічними випадками є новонароджені з пологовою травмою органів черевної порожнини. Мета роботи - узагальнення факторів ризику розвитку пологової та перинатальної травми у дітей та визначення можливості використання додаткових методів діагностики для вчасного виявлення травматичних уражень органів черевної порожнини у новонароджених. Наведено клінічні спостереження дітей з пошкодженням паренхіматозних та порожнистих органів черевної порожнини внаслідок пологової та перинатальної травми. Наведено клінічні випадки тромбозу судин брижі кишечника, двохетапного розриву селезінки та розриву сечового міхура. Описано етапи виявлення та використання додаткових методів діагностики травматичних пошкоджень органів черевної порожнини. Показано лікувальну тактику та хірургічні втручання у таких дітей. При аналізі акушерського анамнезу виявлено, що важкі пологові травми обумовлені провокуючими факторами, такими як затяжні чи стрімкі пологи, макросомія (великий плід), недоношеність, акушерська допомога в пологах, патологічне положення або вставлення плода, патологічна форма тазу - у матері вузький таз, обвиття пуповини навколо шиї. Для виявлення пологової травми необхідно широко використовувати додаткові методи дослідження - ультразвукові та рентгенологічні. Заявлено про відсутність конфлікту інтересів.Пологова травма - це порушення цілісності та розлад функції тканин та органів новонародженого, що виникають під час пологів. Найбільш складними клінічними випадками є новонароджені з пологовою травмою органів черевної порожнини. Мета роботи - узагальнення факторів ризику розвитку пологової та перинатальної травми у дітей та визначення можливості використання додаткових методів діагностики для вчасного виявлення травматичних уражень органів черевної порожнини у новонароджених. Наведено клінічні спостереження дітей з пошкодженням паренхіматозних та порожнистих органів черевної порожнини внаслідок пологової та перинатальної травми. Наведено клінічні випадки тромбозу судин брижі кишечника, двохетапного розриву селезінки та розриву сечового міхура. Описано етапи виявлення та використання додаткових методів діагностики травматичних пошкоджень органів черевної порожнини. Показано лікувальну тактику та хірургічні втручання у таких дітей. При аналізі акушерського анамнезу виявлено, що важкі пологові травми обумовлені провокуючими факторами, такими як затяжні чи стрімкі пологи, макросомія (великий плід), недоношеність, акушерська допомога в пологах, патологічне положення або вставлення плода, патологічна форма тазу - у матері вузький таз, обвиття пуповини навколо шиї. Для виявлення пологової травми необхідно широко використовувати додаткові методи дослідження - ультразвукові та рентгенологічні. Заявлено про відсутність конфлікту інтересів.
  Повний текст PDF - 258.292 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Риженко О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Риженко О. В. Пологова та перинатальна травма дітей у практиці дитячого хірурга (клінічні спостереження) / О. В. Риженко // Хірургія дитячого віку. - 2019. - № 3. - С. 53-56. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Khdv_2019_3_13.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Риженко Олександр Васильович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського