Наукова періодика України Хірургія дитячого віку (Україна)


Дігтяр В. А. 
Інвагінація кишечника у дітей. Історія та сучасний стан проблеми (огляд літератури) / В. А. Дігтяр, М. В. Савенко // Хірургія дитячого віку. - 2019. - № 1. - С. 75-81. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Khdv_2019_1_13
Гостра інвагінація кишечника у дітей залишається найчастішим видом набутої кишкової непрохідності та посідає друге місце після гострого апендициту серед нозологій у дитячій ургентній хірургії. З розвитком інноваційних технологій зростає інтерес до питання підвищення ефективності діагностики та лікування даної патології у дітей. Лапароскопія дозволяє надійно виявити інвагінат, оцінити стан кишки в зоні утиску та виявити (або виключити) супутню патологію, що сприяє виникненню інвагінації, а використання пневмокомпресії може значно полегшити розправлення інвагінату. Водночас кількість наукових повідомлень та робіт щодо можливого негативного впливу підвищеного тиску в черевній порожнині на функцію окремих органів та систем новонароджених та дітей раннього віку недостатня. Це викликає ряд питань щодо безпечності використання методу лапароскопії у лікуванні інвагінації кишечника у дітей із поєднаним внутрішньокишковим тиском, оскільки саме в момент поєднання різко підвищується внутрішньочеревний тиск. Відповіді на поставлені питання можна отримати шляхом вивчення впливу поєднаного тиску на стан внутрішніх органів, що стало підставою для проведення відповідного клініко-експериментального дослідження. Результати дослідження мають визначити безпечні межі інтраабдомінального тиску при використання методу лапароскопії у поєднанні з пневмокомпресією.
  Повний текст PDF - 255.261 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Дігтяр В.
  • Савенко М.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Дігтяр В. А. Інвагінація кишечника у дітей. Історія та сучасний стан проблеми (огляд літератури) / В. А. Дігтяр, М. В. Савенко // Хірургія дитячого віку. - 2019. - № 1. - С. 75-81. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Khdv_2019_1_13.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Дігтяр Валерій Андрійович (медичні науки)
  • Савенко Максим Володимирович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського