Наукова періодика України Хірургія дитячого віку (Україна)


Боднар О. Б. 
Ілеостома та резекція термінального відділу клубової кишки у дітей: способи хірургічного лікування та заходи реабілітації / О. Б. Боднар, Л. І. Ватаманеску, А. В. Бочаров, В. С. Хащук, Б. М. Боднар, М. В. Хома // Хірургія дитячого віку. - 2018. - № 3. - С. 51-55. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Khdv_2018_3_12
Мета роботи - оптимізувати методи хірургічного лікування та реабілітаційні заходи дітей з резекцією клубової кишки (КК) і виведенням ілеостоми. Проаналізовано результати хірургічного лікування 23 дітей, яких прооперовано з приводу завороту, травматичного ушкодження та атрезії КК, виразково-некротичного ентероколіту, некрозу КК за спайкової кишкової непрохідності та ілеоцекальної інвагінації. Усі пацієнти потребували виконання ілеостоми та проведення реконструктивно-відновлювальних операцій у подальшому. Після виведення ілеостоми у 13,04 % пацієнтів спостерігалася евагінація, у 13,04 % - стеноз ілеостоми, у 4,35 % - ретракція ілеостоми та евентрація, у 73,91 % - парастомальна мацерація, у 13,04 % - поширений автоліз шкіри. Накладання кінце-бокового ілеоілеоанастомозу проведено у 11 (47,83 %) дітей. Це було зумовлено малою довжиною "сліпого кінця" КК (менше ніж 5 см від ілеоцекальної заслінки) та (або) зменшенням діаметра її дистального відділу (більше ніж на половину по відношенню до проксимального). У 12 (52,17 %) пацієнтів вдалося сформувати кінце-кінцевий ілеоілеоанастомоз. Удосконалено лікувально-реабілітаційні заходи у післяопераційному періоді. Висновки: резекція КК та необхідність виведення ілеостоми у дітей мають супроводжуватися максимальним збереженням довжини її термінальної частини за мінімально припустимої ділянки її видалення. З метою визначення хірургічної тактики запропоновано враховувати відстань дистального відділу КК від ілеоцекальної заслінки та діаметр "сліпого кінця" КК по відношенню до проксимального.
  Повний текст PDF - 233.47 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Боднар О.
  • Ватаманеску Л.
  • Бочаров А.
  • Хащук В.
  • Боднар Б.
  • Хома М.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Боднар О. Б. Ілеостома та резекція термінального відділу клубової кишки у дітей: способи хірургічного лікування та заходи реабілітації / О. Б. Боднар, Л. І. Ватаманеску, А. В. Бочаров, В. С. Хащук, Б. М. Боднар, М. В. Хома // Хірургія дитячого віку. - 2018. - № 3. - С. 51-55. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Khdv_2018_3_12.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Ватаманеску Лівій Іванович (медичні науки)
  • Бочаров Андрій Володимирович (медичні науки)
  • Боднар Борис Миколайович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського