Наукова періодика України Хірургія дитячого віку (Україна)


Слєпов О. К. 
Хірургічне лікування неускладненого гастрошизису / О. К. Слєпов, М. Ю. Мигур, В. П. Сорока, О. П. Пономаренко // Хірургія дитячого віку. - 2018. - № 2. - С. 25-31. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Khdv_2018_2_9
Дотепер залишаються нерозв'язаними питання щодо оптимального способу хірургічного лікування неускладнених форм (НУФ) гастрошизису (ГШ). Мета роботи - дослідити частоту, ефективність хірургічного лікування у разі застосування різних видів оперативних втручань, а також перебіг післяопераційного періоду за НУФ ГШ. Проведено проспективне дослідження 54 новонароджених дітей з ГШ, яких було прооперовано за методом "хірургії перших хвилин", у період з 2006 по 2017 рр. Усіх пацієнтів з ГШ було розподілено на дві групи. До I групи увійшли діти з НУФ ГШ (n = 41), до II зараховано новонароджених, у яких діагностовано асоційований ускладнений ГШ (n = 13). Із 54 новонароджених з ГШ, 41 (75,9 %) дитина мала НУФ ГШ. У дітей з НУФ ГШ було виявлено достовірно меншу частоту післяопераційних хірургічних ускладнень, сепсису, часу до досягнення повного ентерального харчування та госпіталізації (P << 0,05). У цих дітей під час проведення пластики дефекту передньої черевної стінки (ПЧС) достовірно рідше застосовувались заплати (p = 0,03). Пластика ПЧС місцевими тканинами з первинним формуванням мінімальної вентральної грижі призводить до зменшення частоти розвитку абдомінального компартмент-синдрому. Висновки: неускладнені форми ГШ зустрічаються у 75,9 % новонароджених з цією вадою. Пластика дефекту ПЧС місцевими тканинами з первинним формуванням мінімальної вентральної грижі у дітей з НУФ ГШ є оптимальним способом хірургічного лікування цієї вади розвитку за відсутності та помірної вісцеро-абдомінальної диспропорції (ВАД). У разі виразної ВАД доцільно проводити етапну комбіновану пластику ПЧС.
  Повний текст PDF - 330.449 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Слєпов О.
  • Мигур М.
  • Сорока В.
  • Пономаренко О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Слєпов О. К. Хірургічне лікування неускладненого гастрошизису / О. К. Слєпов, М. Ю. Мигур, В. П. Сорока, О. П. Пономаренко // Хірургія дитячого віку. - 2018. - № 2. - С. 25-31. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Khdv_2018_2_9.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Слєпов Олексій Костянтинович (медичні науки)
  • Мигур Михайло Юрійович (медичні науки)
  • Сорока Василь Петрович (медичні науки)
  • Пономаренко Олексій Петрович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського