Наукова періодика України Хірургія дитячого віку (Україна)


Наконечний Р. А. 
Ускладнення ендовезикальної корекції міхурово-сечовідного рефлюксу у дітей / Р. А. Наконечний, В. П. Притула, А. Й. Наконечний // Хірургія дитячого віку. - 2017. - № 4. - С. 72-79. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Khdv_2017_4_15
Мета роботи - зменшити частку ускладнень ендовезикальної корекції міхурово-сечовідного рефлюксу (МСР) у дітей. Клінічний матеріал охоплює 270 хворих на одно- та двобічний МСР II - IV ст. віком від 9 місяців до 14 років. Хворим на МСР проводили збір скарг та анамнезу, клінічний огляд, загальноклінічні лабораторні обстеження з оцінкою функціонального стану гломерулярного апарата та ступеня нефросклерозу, УЗД сечовидільних шляхів - сечовідно-міхурових викидів з ефектом Допплера, ретроградну цистографію, екскреторну урографію, динамічну ангіо- та ренографію з 99mTc-DTPA, цистоскопію. На стадії клініко-лабораторної ремісії пацієнтам ендовезикально відновлювали уродинаміку - STING (subureteric injection), HIT (hydrodistention implantation technique), Double HIT, а також, за необхідності, їх комбінації. У ранньому післяопераційному періоді 8 (2,96 %) пацієнтів мали клініку порушення уродинаміки із загостренням пієлонефриту, які вимагали більш інтенсивної та тривалої парентеральної антибактеріальної терапії - понад три доби. У чотирьох хворих за даними УЗД діагностовано дилатацію сечоводу та чашково-мискової системи (ЧМС) з ознаками обструкції сечових шляхів. Цим пацієнтам виконано ендовезикальне внутрішнє стентування сечоводу та ЧМС JJ-стентом упродовж 1 - 3 міс. У двох хворих за даними урорентгенологічного обстеження у пізньому післяопераційному періоді було діагностовано обструктивний уретерогідронефроз, який вимагав виконання уретероцистонеостомії. Наведено клінічний випадок мініінвазивного видалення фрагментів конкременту лівого сечоводу після ендовезикального лікування МСР III ст. в обидва сегменти лівої подвоєної нирки у 3-річної пацієнтки, якій двічі виконано корекцію та успішно ліквідовано ваду. Обструктивні уропатії після введення імплантату під вічко сечоводу виникають у випадках нейромускулярних дисплазій сечових шляхів, які поєднані з фіброзними змінами тканин у зоні сечовідно-міхурового зієднання. Висновки: ендоскопічний метод є оптимальним у лікуванні МСР та його ускладнень у дітей. Однак ендовезикальному лікуванню МСР, як і іншим способам хірургічного втручання, також притаманні різноманітні ускладнення.
  Повний текст PDF - 2.312 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Наконечний Р.
  • Притула В.
  • Наконечний А.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Наконечний Р. А. Ускладнення ендовезикальної корекції міхурово-сечовідного рефлюксу у дітей / Р. А. Наконечний, В. П. Притула, А. Й. Наконечний // Хірургія дитячого віку. - 2017. - № 4. - С. 72-79. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Khdv_2017_4_15.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Наконечний Ростислав Андрійович (медичні науки)
  • Притула Василь Петрович (медичні науки)
  • Наконечний Андрій Йосифович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського