Наукова періодика України Хірургія дитячого віку (Україна)


Метленко О. В. 
Місцеві замісні пластики стравоходу при його стенозах у дітей / О. В. Метленко, Д. Ю. Кривченя, О. Г. Дубровін, В. П. Притула, О. А. Кондратенко, А. В. Гончаренко // Хірургія дитячого віку. - 2017. - № 3. - С. 57-60. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Khdv_2017_3_12
Мета роботи - оцінка результатів хірургічного лікування стенозів стравоходу у дітей з використанням місцевих замісних пластик. У клініках кафедри дитячої хірургії Національного медичного університету ім. О. О. Богомольця з 2004 по 2016 рр. місцеві замісні пластики стравоходу було виконано у 15 дітей віком 3 - 15 років. У 13 дітей було проведено пластику стравоходу товстокишковою латкою - у 2 пацієнтів - з використанням сегментарної товстокишкової вставки. Серед них у 12 пацієнтів були опікові звуження стравоходу, у решти 3 - пептичні. Аналіз безпосередніх результатів засвідчив у 13 пацієнтів гладкий перебіг післяопераційного періоду. У 2 пацієнтів виникла потреба у виконанні профілактичних балонних дилатацій післяопераційної зони в строки від 1 до 6 міс. У віддаленому періоді (від 1 до 13 років) у 12 із 13 дітей, прооперованих з використанням товстокишкової латки, відмічено епітелізацію зони стенозу за відсутності її запальних змін. У однієї з них, у зв'язку з формуванням псевдодивертикулу товстокишкового трансплантату, через 36 міс після пластики було виконано його резекцію з хорошим результатом. У однієї дитини з товстокишковою латкою та однієї дитини із сегментарною товстокишковою латкою, у зв'язку з неспроможністю швів стравохідно-товстокишкового анастомозу, згодом сформувався післяопераційний стеноз, який вимагав виконання через 9 - 12 міс повторної тотальної замісної пластики стравоходу. Висновки: місцеві замісні пластики стравоходу є ефективними методами хірургічного лікування стенозів стравоходу у дітей. Показанням до їх виконання є наявність локальних стенозів стравоходу, що не піддаються консервативно-інструментальним методам лікування, за збереження функції верхнього та нижнього стравохідних сфінктерів. Перевагу слід віддавати пластиці з використанням товстокишкової латки, зважаючи на збереження при цьому метасимпатичної іннервації стравоходу і можливості епітелізації зони звуження у віддаленому періоді.
  Повний текст PDF - 177.903 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Метленко О.
  • Кривченя Д.
  • Дубровін О.
  • Притула В.
  • Кондратенко О.
  • Гончаренко А.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Метленко О. В. Місцеві замісні пластики стравоходу при його стенозах у дітей / О. В. Метленко, Д. Ю. Кривченя, О. Г. Дубровін, В. П. Притула, О. А. Кондратенко, А. В. Гончаренко // Хірургія дитячого віку. - 2017. - № 3. - С. 57-60. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Khdv_2017_3_12.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Метленко Олександр Володимирович (медичні науки)
  • Кривченя Данило Юліанович (медичні науки)
  • Дубровін Олександр Глібович (медичні науки)
  • Притула Василь Петрович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського