Наукова періодика України Хірургія дитячого віку (Україна)


Стахов В. В. 
Віковий критерій при виборі лікувальної тактики інвагінації кишечника в дітей / В. В. Стахов, П. С. Русак, В. Ф. Рибальченко // Хірургія дитячого віку. - 2015. - № 3-4. - С. 107-111. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Khdv_2015_3-4_20
Мета роботи - дослідження залежності між віком пацієнтів та наявністю анатомічних причин виникнення інвагінації кишечника. В основу роботи покладені результати лікування 196 дітей з інвагінацією кишечника в хірургічному відділенні Житомирської обласної дитячої клінічної лікарні в період з 2006 по 2015 рік. Вік пацієнтів коливався від 2 місяців до 17 років. Більшу частину пацієнтів становили діти віком до 12 місяців - 144 (73,5 %), діти після року - 52 (26,5 %). Серед хворих було: хлопчиків - 135 (68,9 %), дівчаток - 61 (31,1 %). При обстеженні та лікуванні пацієнтів з інвагінацією кишечника застосовувались такі інструментальні методи: рентгенологічне дослідження органів черевної порожнини, ультразвукове дослідження органів черевної порожнини та інвагінату, допплерографічне дослідження кровотоку в стінках кишок, лапароскопія. Визначено частоту інтраопераційного виявлення анатомічних включень в інвагінаті в дітей віком до року та після року. На основі отриманих даних статистично вірогідної різниці між кількістю інтраопераційно знайдених анатомічних включень у інвагінаті в дітей до чи після однорічного віку не виявлено. Найчастіше в складі інвагінату виявляли збільшені мезентеріальні лімфатичні вузли (60 (49,59 %) випадків) та апендикс з ознаками запалення (37 (30,58 %) випадків). У групі пацієнтів віком до 12 місяців анатомічні включення виявлені в 58 випадках із 75 проведених оперативних втручань, що становило 77,33 %. У 46 прооперованих хворих, старших за 1 рік, виявлено 41 анатомічне включення, що становило 89,13 %. Висновок: додаткові анатомічні включення в складі інвагінату зустрічаються в переважній більшості випадків, але далеко не завжди вони є причиною самого процесу занурення. Частота виявлення їх у пацієнтів віком до 12 місяців та понад рік є однаково високою, що є підставою не розглядати віковий фактор (після одного року) як показання до проведення оперативного лікування шляхом лапаротомії.
  Повний текст PDF - 649.673 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Стахов В.
  • Русак П.
  • Рибальченко В.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Стахов В. В. Віковий критерій при виборі лікувальної тактики інвагінації кишечника в дітей / В. В. Стахов, П. С. Русак, В. Ф. Рибальченко // Хірургія дитячого віку. - 2015. - № 3-4. - С. 107-111. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Khdv_2015_3-4_20.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Стахов Володимир Володимирович (медичні науки)
  • Русак Петро Степанович (медичні науки)
  • Рибальченко Василь Федорович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського