Наукова періодика України Хірургія дитячого віку (Україна)


Волошин Ю. Л. 
Хірургічне лікування яєчок, що не пальпуються, у дітей / Ю. Л. Волошин // Хірургія дитячого віку. - 2015. - № 3-4. - С. 100-106. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Khdv_2015_3-4_19
Мета роботи - виконати порівняльний аналіз проведених оперативних втручань за допомогою різних лапароскопічних методик при синдромі непальпованих яєчок у дітей. Проаналізувати віддалені результати ультразвукового обстеження яєчок у дітей різних вікових груп. Узагальнено досвід лікування 119 хворих із підозрою на абдомінальну форму крипторхізму, які перебували на лікуванні в хірургічному відділенні Житомирської обласної дитячої клінічної лікарні в період 2000 - 2015 рр. Втручання виконані з використанням лапароскопа фірми Karl Storz, педіатрична модель. Анестезіологічні станції, що використовувались при оперативних втручаннях: Felix Visio Integra та Leon Heinen-Lowenstein. Ультразвукові обстеження проводили за допомогою УЗ-апаратів з ефектом допплера (Philips HD 11XL з кольоровим допплером (датчики: конвекс 5 - 2 та лінійний 12 - 3 МГц) - Siemens G50 із кольоровим допплером (датчики: мікроконвенс 5 - 8 та лінійний 5 - 10 МГц)), оцінювали стан органів мошонки - сім'яного канатика, а також кровообігу у яєчках перед оперативним лікуванням. Для встановлення об'єму яєчка проведено фізико-математичне моделювання його форми, що за геометричною формою становить еліпсоподібний циліндр. Основними параметрами циліндра були периметр яєчка: ширина, довжина, висота. Об'єм яєчка визначався за формулою: V = 2Sabc. Були використані статистичні методи обробки: критерій Крускала - Уолліса та статистичне обрахування за формулою F2. Визначення гіпоплазії (розміри яєчка завширшки і завдовжки) проводилось за методикою А. Ю. Василь ева та співавт. (2008). Оперативне втручання за методикою одномоментної орхіпексії було проведено 29 (24 %) пацієнтам. За методом Фовлера - Стефенсона, і етап прооперовано 43 (36 %) дитини. За методом відеоасистованої орхіпексії (діагностична лапароскопія + паховий доступ) було прооперовано 23 (19,5 %) дитини. Ще одна група дітей, кількість яких становила 24 (20,5 %), у порівняльну характеристику методів оперативного втручання не увійшла, тому що при цих оперативних втручаннях яєчко або не візуалізувалось у черевній порожнині, або було виявлено гіпоплазію, аплазію чи анорхізм. Висновки: проведено порівняльний аналіз лапароскопічних методів оперативного лікування крипторхізму у дітей. Під час порівняльного дослідження безпосередніх і віддалених наслідків лікування дітей з абдомінальною формою крипторхізму за період 2000 - 2015 рр. встановлено, що позитивними були результати в групі дітей, яким проводилась одноетапна орхіпексія за власною методикою. У цій групі хворих через 12 місяців після операції не відзначалось гіпоплазії яєчка, індекс резистентності, пікова систолічна швидкість та кінцева діастолічна швидкість відповідали нормі. Проте в усіх інших порівнюваних групах (операції за методикою Фовлера - Стефенсона та відеоасистованої орхіпексії) гіпоплазія зберігалась і через рік після операції. Вказані методики відрізняються між собою, і ці відмінності є суттєвими та статистично значимими (<$E p~<<~0,05>).
  Повний текст PDF - 170.34 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Волошин Ю.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Волошин Ю. Л. Хірургічне лікування яєчок, що не пальпуються, у дітей / Ю. Л. Волошин // Хірургія дитячого віку. - 2015. - № 3-4. - С. 100-106. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Khdv_2015_3-4_19.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Волошин Юрій Любомирович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського