Наукова періодика України Хірургія дитячого віку (Україна)


Маліщук В. Д. 
Досвід екстравезикальної уретероцистонеоімплантації в дітей / В. Д. Маліщук, Т. П. Овсійчук, С. В. Комаровський, Ф. О. Гаврилюк // Хірургія дитячого віку. - 2015. - № 1-2. - С. 39-41. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Khdv_2015_1-2_9
Мета роботи - оптимізувати хірургічне лікування дітей із патологією міхурово-сечовілного сполучення шляхом упровадження оперативного методу уретероцистоанастомозу за J. Barry в модифікації А. Ю. Павлова. У хірургічному відділені Херсонської дитячої обласної клінічної лікарні з 2012 по 2014 рр. прооперовано 27 дітей (31 сечовід) із патологією міхурово-сечовідного сполучення. Хлопчиків було 22 (81,5 %), дівчат - 5 (18,5 %). Вік пацієнтів становив: до 1 року - 5 дітей, від 1 до 3 років - 16,3 - 6 років - 3 хворих, 6 - 10 років - 2 та 10 - 15 років - 1 хворий. Двобічний мегауретер був у 3 пацієнтів, мегауретер подвоєних сечоводів також у 3 випадках. З обструктивним мегауретером було 23 (85 %) дитини, з рефлюксивним - 3 (11 %), із міхурово-сечовідним рефлюксом - 1 (4 %) хворий. Діагноз визначено на основі даних сонографії, екскреторної урографії, мікційної цистографії, цистоскопії. Неоімплантацію сечоводів проводили за методикою J. Barry в модифікації А. Ю. Павлова. Тривалість операції складала від 60 до 120 хв, у середньому - 90 хв. У хворих із розширеним сечоводом більш ніж 1,5 см в діаметрі проведено бужування за W. Hendren. У 2 випадках хворим із мегауретером подвоєної нирки уретероцистоанастомоз проведено єдиним блоком при діаметрі сечоводів до 1,0 см, та в 1 випадку виконано уретеро-уретероанастомоз "кінець у бік" в н/3 сечоводів над сечовим міхуром та уретероцистоанастомоз одного з сечоводів. У випадку двобічного мегауретера оперативне втручання виконували у 2 хворих у два етапи з інтервалом 3 - 6 міс та в 1 дитини одразу з обох сторін. Сечовідний стент видаляли на 5 - 7 добу після операції, уретральний катетер - на 6 - 8 добу. Післяопераційний період тривав від 8 до 14 днів, у середньому - 11 днів. У 13 (87 %) хворих одержано позитивний результат. У 2 (13 %) пацієнтів виникли ускладнення: в 1 дитини - стеноз уретеровезикального сполучення та у 1 - міхурово-сечовідний рефлюкс. Висновки: екстравезикальна цистонеоімплантація сечоводів за J. Barry в модифікації А. Ю. Павлова в дітей має позитивні результати. Враховуючи її мінімальну травматичність порівняно з іншими методиками, високу ефективність, зменшення тривалості післяопераційного періоду, вважаємо доцільним продовжити впровадження цього способу уретероцистоанастомозу в дітей із мегауретером.
  Повний текст PDF - 114.352 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Маліщук В.
  • Овсійчук Т.
  • Комаровський С.
  • Гаврилюк Ф.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Маліщук В. Д. Досвід екстравезикальної уретероцистонеоімплантації в дітей / В. Д. Маліщук, Т. П. Овсійчук, С. В. Комаровський, Ф. О. Гаврилюк // Хірургія дитячого віку. - 2015. - № 1-2. - С. 39-41. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Khdv_2015_1-2_9.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського