Наукова періодика України Хірургія дитячого віку (Україна)


Русак П. С. 
Щодо питання діагностики та лікування черевної форми крипторхізму в дітей / П. С. Русак, Ю. Л. Волошин, Д. В. Шевчук, М. В. Далека // Хірургія дитячого віку. - 2015. - № 1-2. - С. 30-34. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Khdv_2015_1-2_7
Мета роботи - проаналізувати оперативні втручання, проведені за допомогою лапароскопічного методу у хворих із черевною формою крипторхізму, віддалені результати після лапароскопічних орхіпексій, результати ультразвукового дослідження яєчок у до- та післяопераційний періоди. Узагальнено досвід лікування 106 хворих із підозрою на абдомінальну форму крипторхізму, які перебували на лікуванні в хірургічному відділенні Житомирської обласної дитячої клінічної лікарні в період із 2000 по 2014 рр. Із них 16 (15,1 %) пацієнтів прооперовано за запропонованою методикою олномоментної орхіпексії (патент України N 103971 UA, зареєстрований у Державному реєстрі патентів України 10.12.2013 р.). Втручання виконано за допомогою педіатричної моделі лапароскопа Karl Storz. Ультразвукове дослідження проводили на апаратах Philips HD 11XL з кольоровою доплерографією (датчики: конвекс 5 - 2 та лінійний 12 - 3 мГц) та Siemens G50 з кольоровою доплерографією (датчики: мікроконвекс 5 - 8 та лінійний 5 - 10 мГц). Термін гіпоплазії (розміри яєчка як в ширину, так і в довжину), визначено за методикою А. Ю. Васильєва та співавт. (2008). Діагностичну лапароскопію виконано 106 дітям: у 59 (55,6 %) випадкахяєчко розміщувалось у черевній порожнині, у 33 (33,1 %) - у верхній третині пахового каналу, у 8 (7,5 %) хворих визначено відсутність яєчка, у 3 (2,8 %) - відсутність яєчка та елементів сім'яного канатика, у 2 (1,8 %) - відсутність обох яєчок. У 6 (5,7 %) хворих, у яких була різко виражена гіпоплазія яєчка, проведено орхідофунікулектомію, у 16 (27,1 %) дітей із черевною формою крипторхізму - одномоментну орхіпексію. Висновки: за даними ультразвукового дослідження із застосуванням доплерівського картування у віддалений період визначено, що кровотік найкраще зберігається та відновлюється у випадках оперативних втручань за методикою одномоментної орхіпексії. Лапароскопія надає змогу візуалізувати патологію розташування яєчка та визначити його анатомічні характеристики, вибрати правильну тактику втручання.
  Повний текст PDF - 281.501 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Русак П.
  • Волошин Ю.
  • Шевчук Д.
  • Далека М.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Русак П. С. Щодо питання діагностики та лікування черевної форми крипторхізму в дітей / П. С. Русак, Ю. Л. Волошин, Д. В. Шевчук, М. В. Далека // Хірургія дитячого віку. - 2015. - № 1-2. - С. 30-34. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Khdv_2015_1-2_7.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Русак Петро Степанович (медичні науки)
  • Волошин Юрій Любомирович (медичні науки)
  • Шевчук Дмитро Володимирович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського