Наукова періодика України Хірургія дитячого віку (Україна)


Гук Ю. М. 
Хірургічна корекція деформації стегнової кістки в пацієнтів із недосконалим остеогенезом / Ю. М. Гук, А. М. Зима, Т. А. Кінча-Поліщук, С. М. Марциняк, А. В. Зотя // Хірургія дитячого віку. - 2014. - № 1-2. - С. 38-42. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Khdv_2014_1-2_11
Мета роботи - покращити результати хірургічного лікування деформації стегнової кістки (СК) в пацієнтів із недосконалим остеогенезом. В основу роботи покладено аналіз результатів хірургічної корекції деформації СК із застосуванням вітчизняного інтрамедулярного телескопічного стержня, що "росте", в 6 пацієнтів із недосконалим остеогенезом (хлопчиків - 2, дівчаток - 4), котрі перебували на лікуванні в клініці травматології та ортопедії дитячого віку ДУ "Інститут травматології та ортопедії НАМН України" у період 2012 - 2014 рр. У 6 пацієнтів із різним ступенем деформації СК виконано 8 оперативних втручань з її корекції із застосуванням вітчизняного інтрамедулярного стержня, що "росте" дистально та в шийку стегна. У всіх пацієнтів досягнуто зрощення СК у відповідний термін, не діагностовано погіршення росту як в дистальному напрямку СК, так і її шийки, в жодному випадку не констатовано повторних переломів та деформації, зокрема coxa vara. Термін спостереження - 2,5 року. Особливістю розробленого стержня є те, що додатково через проксимальний отвір у стержні під кутом, що відповідає нормальній анатомії СК пацієнта, вводять гвинт із різьбою в епіфіз головки стегна, при цьому частина без різьби фіксатора виходить за межі кістки з урахуванням подальшого росту шийки. Уведення додаткового фіксатора в епіфіз головки створює сприятливі умови для росту шийки стегна під нормальним кутом до СК, забезпечує їй надійну фіксацію та, будучи її металокаркасною основою, унеможливлює формування варусної деформації. Переваги розробленого стержня: можливість малотравматичної заміни компонентів стержня, що "ростуть", на довші у зв'язку з ростом пацієнта; індивідуальне виготовлення інтрамедулярного стержня, що "росте", із урахуванням усіх анатомічних особливостей конкретного пацієнта. Висновки: вибір методу хірургічної корекції деформації СК у пацієнтів з недосконалим остеогенезом залежить від ступеня деформації: у випадку незначної деформації застосовують коригувальну остеотомію СК на вершині деформації, у випадку вираженої - сегментарну остеотомію. Застосування у пацієнтів із недосконалим остеогенезом під час хірургічної корекції деформації СК вітчизняного інтрамедулярного телескопічного стержня, що "росте" як дистально, так і в шийку стегна, надає змогу ефективно коригувати деформацію та досягати стабільного металоостеосинтезу, знижує ризик виникнення повторних переломів та деформації СК, зокрема coxa vara.
  Повний текст PDF - 195.237 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Гук Ю.
  • Зима А.
  • Кінча-Поліщук Т.
  • Марциняк С.
  • Зотя А.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Гук Ю. М. Хірургічна корекція деформації стегнової кістки в пацієнтів із недосконалим остеогенезом / Ю. М. Гук, А. М. Зима, Т. А. Кінча-Поліщук, С. М. Марциняк, А. В. Зотя // Хірургія дитячого віку. - 2014. - № 1-2. - С. 38-42. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Khdv_2014_1-2_11.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Гук Юрій Миколайович (медичні науки)
  • Зима Андрій Миколайович (медичні науки)
  • Марциняк Степан Михайлович (1974–) (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського