Наукова періодика України Хірургія дитячого віку (Україна)


Пащенко К. Ю. 
Відновлення безперервності кишечника в разі критичної невідповідності діаметрів привідного та відвідного сегментів / К. Ю. Пащенко // Хірургія дитячого віку. - 2013. - № 1. - С. 64-69. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Khdv_2013_1_16
Мета дослідження - розробка і впровадження ефективної методики відновлення безперервності кишечника у разі вираженої невідповідності діаметрів привідного та відвідного сегментів. Проаналізовано досвід лікування 63 дітей, які потребували складних реконструктивних втручань з приводу вроджених і набутих вад кишечника, у клініці дитячої хірургії ХНМУ на базі Харківської обласної дитячої клінічної лікарні № 1 за період 2006 - 2012 рр. Усіх хворих було умовно розподілено на 2 групи. Контрольну групу склали діти, які перебували на лікуванні в період 2006 - 2009 рр., - 32 (52,8 %) пацієнта. До основної групи потрапили хворі, оперовані у 2010 - 2012 рр., - 31 (48,2 %) дитина. Вік дітей коливався від 1 дня до 3 років. Більшість випадків патології кишкової трубки - це діти з вродженою кишковою непрохідністю - 51 (81 %) хворий, із набутою непрохідністю - 6 (10 %) пацієнтів. З приводу ускладнень некротизувального та виразково-некротичного ентероколіту прооперовано 6 (9 %) патентів. Супутню патологію мали 79,4 % дітей. У групі контролю застосовано традиційні способи відновлення міжкишкового співустя. Післяопераційні ускладнення у вигляді неспроможності швів анастомозу та непрохідності співустя спостережено в 6,25 % випадків. В основній групі неспроможності кишкових швів та стенозування не було. Перевагу у разі відновлення кишкового пасажу у двох групах надавали анастомозуванню "кінець у кінець" як найфізіологічнішому (93,7 %). Формування товстокишкових анастомозів виконано дворядним швом - 38 (60,3 %) випадків, тонкокишкових переважно однорядним - 16 (25,4 %) випадків, дворядним - 9 (14,3 %). Показник летальності в контрольній групі склав 21,8 %, в основній - 12,9 %. Висновки: розроблену методику відновлення природного кишкового пасажу використано у 12 (19 %) дітей. Встановлено, що анастомоз має високу біологічну і механічну герметичність і надав змогу знизити частоту післяопераційних ускладнень з 35 до 0 % у 12 пацієнтів, показник летальності в контрольній групі склав 21,8 %, в основній - 12,9 %.
  Повний текст PDF - 206.526 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Пащенко К.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Пащенко К. Ю. Відновлення безперервності кишечника в разі критичної невідповідності діаметрів привідного та відвідного сегментів / К. Ю. Пащенко // Хірургія дитячого віку. - 2013. - № 1. - С. 64-69. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Khdv_2013_1_16.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Пащенко Костянтин Юрійович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського