Наукова періодика України Хірургія дитячого віку (Україна)


Кобись В. Л. 
Променеве дослідження в лікуванні дітей, хворих на остеогенну саркому / В. Л. Кобись, Т. С. Головко, В. Ф. Коноваленко, Н. В. Рєпіна, Т. О. Тарасова // Хірургія дитячого віку. - 2012. - № 4. - С. 37-43. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Khdv_2012_4_7
Мета дослідження - вивчити можливості променевих методів дослідження в діагностиці ефективності передопераційної хіміотерапії (XT) в дітей, хворих на локальну форму остеогенної саркоми (ОС). В основу дослідження покладено результати хірургічного лікування 46 дітей із локальною формою ОС. Проаналізовано результати лікування дітей віком від 7 до 18 років, котрих лікували у відділенні дитячої онкології Інституту онкології (нині "Національний інститут раку") у період 1999 - 2006 рр. 36 (78 %) хворих були віком від 11 до 16 років. Розподіл за статтю склав порівну хлопчиків та дівчаток. У більшості випадків злоякісна пухлина локалізувалась у стегновій кістці - у 28 (60,8 %) пацієнтів, у великогомілковій кістці - в 11 (24 %) хворих. Ініціальний об'єм пухлини визначали за даними комп'ютерної томографії (КТ). У 28 (60,8 %) пацієнтів він був більшим або значно більшим за 200 мл. Середнє значення об'єму пухлини досліджуваної групи - 342 мл. Враховуючи дані літератури та власного винаходу, завдяки дослідженню безпосередньо пухлини розроблено алгоритм визначення ефективності курсу поліхіміотерапії (ПХТ). Він складається з комплексу методів дослідження: клінічного, рентгенологічного, даних КТ та магнітно-резонансної томографії, ультразвукового дуплексного сканування (УЗДС). За допомогою УЗДС вивчали структуру і васкуляризацію м'якотканинного компонента пухлини. Встановлено, що в групі з 46 хворих повністю витримано умови алгоритму у 45. В 1 пацієнта перед операцією УЗДС не виконували через гнійний процес у рані. Визначено, що за розробленим алгоритмом ефективною XT була у 42 хворих, неефективною - у 3. Під час зіставлення даних із медикаментозним патоморфозом (МП) позитивним ефектом вважали об'ємну частку житєздатних пухлинних клітин менше 10 % (III, IV ступінь МП за Havos). Виявлено, що істинно позитивні висновки були у 32 випадках, хибно позитивні - у 10 випадках, хибно негативні - в 1 випадку, істинно негативні - у 2 випадках. Отже, чутливість розробленого алгоритму визначення ефективності передопераційної ПХТ складає 96,9 % випадків, а точність - 75,5 %.
  Повний текст PDF - 303.576 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Кобись В.
  • Головко Т.
  • Коноваленко В.
  • Рєпіна Н.
  • Тарасова Т.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Кобись В. Л. Променеве дослідження в лікуванні дітей, хворих на остеогенну саркому / В. Л. Кобись, Т. С. Головко, В. Ф. Коноваленко, Н. В. Рєпіна, Т. О. Тарасова // Хірургія дитячого віку. - 2012. - № 4. - С. 37-43. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Khdv_2012_4_7.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Кобись Вадим Леонідович (медичні науки)
  • Головко Тетяна Сергіївна (медичні науки)
  • Коноваленко Володимир Федорович (медичні науки)
  • Тарасова Тетяна Олександрівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського