Наукова періодика України Хірургія України


Робак В. І. 
Оптимізація лікувальної тактики при гострому панкреатиті / В. І. Робак, Д. В. Євтушенко, О. Г. Петюнін, Л. О. Драна // Хірургія України. - 2019. - № 2. - С. 20-25. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/KhU_2019_2_5
Мета роботи - провести аналіз ефективності етилметилгідроксипіридину сукцинату ("Лодиксем") та комбінації етилметилгідроксипіридину сукцинату і пентоксифіліну в розчині Рингера лактату ("Лодиксем" + "Латрен") у терапії хворих із гострим панкреатитом (ГП). Проаналізовано результати лікування 120 хворих із ГП. Чоловіків було 67 (55,8 %), жінок - 53 (44,2 %). Вік хворих - від 19 до 82 років (середній вік - 44,23 року). Пацієнтів, які отримували стандартну терапію, розділили на дві групи: група 1А - 30 хворих, які додатково до стандартної терапії отримували етилметилгідроксипіридину сукцинат, група 1Б - 30 хворих, котрі додатково до стандартної терапії отримували етилметилгідроксипіридину сукцинат та пентоксифілін у розчині Рингера лактату. Ретроспективно проаналізовано результати лікування 60 хворих із ГП, котрі перебували на лікуванні в хірургічному відділенні міської багатопрофільної лікарні № 18 м. Харкова в період з 2016 до 2018 р. (контрольна група). Критерієм залучення до дослідження була наявність ГП (Атланта, 2013), рання стадія захворювання, критеріями вилучення - виражена гостра печінкова або ниркова недостатність, підвищена індивідуальна чутливість до "Латрену" або "Лодиксему" в анамнезі, дитячий вік, вагітність, період годування груддю. Для визначення діагностичних критеріїв перебігу ГП при госпіталізації до стаціонару (0 доба) та на 1-шу, 3-тю <$E symbol У> 5-ту добу лікування оцінено такі клініко-лабораторні показники: реакція периферичної крові, основні біохімічні показники, електроліти в крові, загальний стан за інтегральними шкалами. Відзначено статистично значуще зниження рівня лейкоцитів, лейкоцитарного індексу інтоксикації, показника інтоксикації та вмісту С-реактивного білка в усіх групах, однак темп зниження був більш виражений у групах 1А та 1Б. Оцінка тяжкості стану хворих за шкалами Ranson, Simplified Acute Physiology Score II, Acute Sepsis Severity Evaluation Scale виявила статистично значуще зниження балів у групах хворих, які отримували терапію етилметилгідроксипіридином сукцинатом та комбінацією останнього з пентоксифіліном у розчині Рингера лактату. Висновки: у терапії хворих із ГП застосування етилметилгідроксипіридину сукцинату в комбінації з пентоксифіліном у розчині Рингера лактату дає змогу зменшити вияви інтоксикації та стимулювати репаративні процеси. На 5-ту добу відзначено статистично значуще зниження показників за шкалою ASSES (до 6,11 бала) і за шкалою Ranson (до 1,8 бала) у хворих, котрих лікували за запропонованою схемою терапії. Розроблена схема лікування може бути рекомендована до включення у протоколи лікування хворих із запальними процесами в підшлунковій залозі.
  Повний текст PDF - 1.41 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Робак В.
  • Євтушенко Д.
  • Петюнін О.
  • Драна Л.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Робак В. І. Оптимізація лікувальної тактики при гострому панкреатиті / В. І. Робак, Д. В. Євтушенко, О. Г. Петюнін, Л. О. Драна // Хірургія України. - 2019. - № 2. - С. 20-25. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/KhU_2019_2_5.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Робак Всеволод Ігорович (медичні науки)
  • Євтушенко Дмитро Васильович (медичні науки)
  • Петюнін Олексій Геннадійович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського