Наукова періодика України Хірургія України


Шиленко Ю. О. 
Особливості клінічного перебігу абсцесів та флегмон м`яких тканин у ВІЛ­інфікованих хворих / Ю. О. Шиленко, Я. П. Фелештинський, В. В. Сміщук, Т.В. Степченкова // Хірургія України. - 2018. - № 3. - С. 91-94. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/KhU_2018_3_20
Мета роботи - вивчити особливості клінічного перебігу абсцесів та флегмон м'яких тканин у ВІЛ-інфікованих хворих. Проведено аналіз клінічного перебігу абсцесів та флегмон м'яких тканин у 90 ВІЛ-інфікованих хворих (основна група) за період з 2013 до 2017 рр., які перебували на лікуванні в клініці кафедри хірургії і проктології Національної медичної академії післядипломної освіти ім. П. Л. Шупика на базі Київської міської клінічної лікарні № 5. У групу порівняння було залучено 90 пацієнтів з абсцесами та флегмонами м'яких тканин без супутньої ВІЛ-інфекції. Середній вік хворих - (31,0 +- 1,2) року). Локалізація абсцесів та флегмон: плече, передпліччя, сіднична ділянка, пахвинна ділянка, стегно, гомілка. Для вивчення особливостей клінічного перебігу післяопераційного періоду використали такі клінічні критерії, як тривалість температурної реакції та гнійного виділення, терміни очищення рани. Також досліджували імунологічний статус хворих. Під час аналізу клінічної картини встановлено, що у ВІЛ-інфікованих з гнійною інфекцією м'яких тканин після розкриття гнійника і адекватного дренування були статистично значущо більшими тривалість і вираженість температурної реакції, гнійних виділень з рани і часу очищення рани у порівнянні з хворими без ВІЛ-інфекції. У пацієнтів з ВІЛ-інфекцією відзначено виражену зміну імунорегуляції у бік переважання T-супресорів і зниження кількості T-хелперів. Тому цим хворим показана імунокорекція ретровірусними препаратами відповідно до чинних протоколів. Висновки: клінічний перебіг абсцесів та флегмон у ВІЛ-інфікованих хворих у порівнянні з хворими без ВІЛ-інфекцїї характеризується тривалішими строками гнійних виділень та очищення рани, перебування в стаціонарі, зокрема у разі ВІЛ-інфекції III - IV стадії, що підтверджено порушеннями імунологічного стану, зниженням рівня T-хелперів, потребує тривалішого та інтенсивнішого як загального, так і місцевого лікування у поєднанні з ретровірусною терапією.
  Повний текст PDF - 1.327 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Шиленко Ю.
  • Фелештинський Я.
  • Сміщук В.
  • Степченкова Т.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Шиленко Ю. О. Особливості клінічного перебігу абсцесів та флегмон м`яких тканин у ВІЛ­інфікованих хворих / Ю. О. Шиленко, Я. П. Фелештинський, В. В. Сміщук, Т.В. Степченкова // Хірургія України. - 2018. - № 3. - С. 91-94. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/KhU_2018_3_20.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Шиленко Юрій Олександрович (медичні науки)
  • Фелештинський Ярослав Петрович (медичні науки)
  • Сміщук Віра Василівна (медичні науки)
  • Сміщук Віталій Володимирович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського