Наукова періодика України Хірургія України


Кривченя Д. Ю. 
Секвестрація легень у дітей. Постнатальний перебіг, діагностика та хірургічне лікування / Д. Ю. Кривченя, Є. О. Руденко // Хірургія України. - 2018. - № 1. - С. 80-88. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/KhU_2018_1_14
Мета роботи - оптимізувати діагностику та лікування легеневої секвестрації у дітей на підставі вивчення клінічних і діагностичних даних та результатів лікування. У дослідження було залучено 14 пацієнтів віком від 8 днів до 17 років, з них 3 новонароджених, 4 - віком від 1 до 12 міс, 3 - віком від 1 до 3 років, 2 - віком 7 - 8 років, 2 - віком 15 - 17 років. Хлопчиків було 8 (57,1 %), дівчаток - 6 (42,9 %). Постнатальний діагноз грунтувався на даних контрастної комп'ютерної томографії та ангіографії. В усіх випадках застосовували хірургічне лікування. У 5 пацієнтів діагноз легеневої секвестрації установлено інтраопераційно під час втручань з приводу пухлини середостіння, вродженої діафрагмальної грижі та полікістозу легені. Інтралобарну секвестрацію діагностовано у 10 (71,4 %) пацієнтів, екстралобарну - у 4 (28,6 %), (p = 0,099), лівобічну локалізацію - у 9 (64,3 %), правобічну - у 5 (35,7 %). Асоційовані вади розвитку мали 7 (50,0 %) пацієнтів: полікістоз (n = 3) або гіпоплазію (n = 2) легені, діафрагмальну грижу (n = 2), дефект перикарда (n = 1), торакальну дистопію нирки (n = 1), синдром Ваарденбурга (n = 1). У 12 (85,7 %) пацієнтів спостерігали симптоматичний перебіг: дихальні та гемодинамічні розлади, ознаки запалення, гемофтиз. Лобектомію (n = 4), сегментарну резекцію легені (n = 4) та пересічення аберантних судин (n = 2) застосовували в разі інтралобарної секвестрації залежно від поширення ураження, секвестректомію (n = 4) - у разі екстралобарної. У 2 випадках за асоційованої діафрагмальної грижі виконано симультанну пластику діафрагми, зокрема з використанням невільного клаптя перикарда (n = 1). Післяопераційних ускладнень та летальних випадків не було. Пацієнтів обстежено у віддалений період (від 4 до 22 років після операції). В усіх випадках відзначено позитивний результат. Висновки: легенева секвестрація після встановлення діагнозу підлягає обов'язковій хірургічній корекції, ефективність якої становить 100 %. Корекція інтралобарної секвестрації полягає у лобектомії або сегментарній резекції легені, в разі екстралобарної - показана секвестректомія. Асоційована вроджена діафрагмальна грижа може бути ефективно скоригована шляхом пластики діафрагми, зокрема з використанням автоперикарда.
  Повний текст PDF - 1.748 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Кривченя Д.
  • Руденко Є.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Кривченя Д. Ю. Секвестрація легень у дітей. Постнатальний перебіг, діагностика та хірургічне лікування / Д. Ю. Кривченя, Є. О. Руденко // Хірургія України. - 2018. - № 1. - С. 80-88. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/KhU_2018_1_14.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Кривченя Данило Юліанович (медичні науки)
  • Руденко Євген Олегович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського