Наукова періодика України Хірургія України


Фелештинський Я. П. 
Трансабдомінальна преперитонеальна алопластика з комбінованою фіксацією сітчастого імплантату у хворих з пахвинною грижею / Я. П. Фелештинський, А. В. Коханевич // Хірургія України. - 2017. - № 3. - С. 57-60. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/KhU_2017_3_11
Мета роботи - оцінити ефективність трансабдомінальної преперитонеальної алопластики (ТАПА) з комбінованою фіксацією сітчастого імплантату за пахвинних гриж (ПГ). Проведено аналіз результатів хірургічного лікування ПГ у 162 хворих віком від 25 до 75 років (середній вік - (50,0 +- 2,5) року). Всі хворі були чоловічої статі. Пацієнтів було розподілено на 2 групи. У 1-й групі (n = 81) застосовували класичну методику ТАПА, у 2-й (n = 81) - запропоновану авторами ТАПА з використанням сітчастого імплантату більшого розміру і фіксацією його клеєм на рівні здухвинних судин та іліопубічного тракту. Вибір клею на основі етил-alpha-ціаноакрилату було обгрунтовано результатами попередньо проведеного експериментального дослідження на 90 статевозрілих самцях щурів. У тварин 1 -ї групи, яким сітку фіксували клеєм, на відміну від інших груп, через 60 діб спостерігали повне проростання сітки сполучною тканиною. Віддалені результати лікування було вивчено у термін від 1 до 5 років у 72 хворих 1-ї групи та у 73 - 2-ї. З цією метою застосовувати спеціально розроблену анкету, повторні огляди з ультразвуковим дослідженням передньої черевної стінки та черевної порожнини. У 1-й групі хронічний післяопераційний пахвинний біль відзначено у 5 (6,94 %) хворих, у 2-й групі - у 2 (2,73 %). Це ускладнення було проліковано за допомогою блокад з гідрокортизоном у ділянках больових точок і нестероїдних протизапальних препаратів (диклофенак, німесил). У 5 (8,33 %) хворих 1-ї групи та 1 (1,36 %) - 2-ї групи через 1 - 3 міс після операції було виявлено рецидив ПГ, підтверджений ультразвуковим дослідженням. Висновки: клейова фіксація сітчастого імплантату в експериментально-морфологічному дослідженні зі щурами виявилася ефективнішою у порівнянні з іншими варіантами. У разі використання запропонованого способу ТАПА спостерігали зменшення частоти хронічного післяопераційного пахвинного болю на 4,21 %, а виникнення рецидивів ПГ - на 6,97 % у порівнянні з класичною методикою.
  Повний текст PDF - 1.202 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Фелештинський Я.
  • Коханевич А.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Фелештинський Я. П. Трансабдомінальна преперитонеальна алопластика з комбінованою фіксацією сітчастого імплантату у хворих з пахвинною грижею / Я. П. Фелештинський, А. В. Коханевич // Хірургія України. - 2017. - № 3. - С. 57-60. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/KhU_2017_3_11.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Фелештинський Ярослав Петрович (медичні науки)
  • Коханевич Алла Василівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського