Наукова періодика України Хірургія України


Кравчук Б. О. 
Доброякісні пухлини і кісти межистіння у дітей. Діагностика. Лікування / Б. О. Кравчук // Хірургія України. - 2016. - № 2. - С. 31-38. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/KhU_2016_2_7
Мета роботи - підвищити ефективність лікування доброякісних утворень межистіння (ДУМ) у дітей шляхом оптимізації методів їх вчасної діагностики. В дослідження було залучено 294 хворих з ДУМ віком від 3-х міс до 18-ти років. Утворення загруднинної залози діагностовано у 165-ти (56,1 %) випадків, нейрогенні пухлини - у 68-ми (23,1 %), тератодермоїдні утворення - у 25-ти (8,5 %), мезенхімальні утворення - у 7-ми (2,4 %), кісти межистіння - у 29-ти (9,9 %). Провідними методами діагностики були променеві. Прооперовано 154 (52,4 %) хворих, із них 13 (8,6 %) - повторно. Вивчено, систематизовано та проаналізовано скарги, анамнез життя та захворювання, клінічну симптоматику, методи діагностики та лікування. Виділено 2 різновиди клінічного перебігу ДУМ: асимптомний і типовий. Асимптомний перебіг зареєстровано у 40-ка (13,6 %) хворих, типовий - у 254-х (86,4 %). У разі типового перебігу захворювання виділено 2 періоди: невиразної та маніфестної органоспецифічної симптоматики. У разі переважного компресування органів або структур відповідної системи виділено 5 основних органоспецифічних симптомокомплексів: респіраторний, гемодинамічний, дисфагічний, нейрогенний, остеогенний. Утворенням, які трансформувалися у злоякісні форми або ускладнилися нагноєнням, крім компресійних, притаманні загальноінтоксикаційний симптомокомплекс і больовий симптом. З урахуванням патогенетичних механізмів опрацьовано та запропоновано для практичного використання клініко-рентгенологічну й ендоскопічну класифікацію стенозу дихальних шляхів у дітей з ДУМ залежно від ступеня компресії. Рання оглядова рентгенографія органів грудної клітки у 2-х проекціях є головним об'єктивізувальним, а комп'ютерна і магнітно-резонансна томографія та ультразвукове сканування - головними уточнювальними методами діагностики. Оперативне видалення утворень межистіння - єдиний радикальний метод лікування ДУМ. Застосування методу високочастотного електрозварювання живих тканин і пластики ложа утворення сприяло значному покращанню результатів хірургічного лікування. Висновки: медіастинальний компресійний синдром у дітей з ДУМ має різнорідний характер і є головним, але запізнілим компонентом діагностики. Провідний органоспецифічний симптомокомплекс - респіраторний (79,6 %). Первинною ланкою патогенезу респіраторних захворювань на ранніх етапах розвитку ДУМ є синдром "локальної іммобілізації". Провідні методи діагностики - променеві. Інфрачервона термографія - безпечний, достовірний і високоінформативний скринінговий метод діагностики нейрогенних пухлин межистіння - похідних симпатичного стовбура. Лікування ДУМ - раннє оперативне. Використання методу високочастотного електрозварювання живих тканин надає змогу зменшити об'єм інтраопераційної крововтрати на 53,5 %, скоротити тривалість оперативного втручання на 12,8 %, а у поєднанні з пластикою ложа утворення медіастинальною плеврою - зменшити кількість післяопераційних ексудативних ускладнень на 75 %.
  Повний текст PDF - 1.005 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Кравчук Б.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Кравчук Б. О. Доброякісні пухлини і кісти межистіння у дітей. Діагностика. Лікування / Б. О. Кравчук // Хірургія України. - 2016. - № 2. - С. 31-38. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/KhU_2016_2_7.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Кравчук Борис Олексійович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського