Наукова періодика України Хірургія України


Мішалов В. Г. 
Ефективність кеторолаку в лікуванні гострого болю після абдомінальних операцій / В. Г. Мішалов, Л. Ю. Маркулан, С. М. Гойда, С. М. Вамуш // Хірургія України. - 2016. - № 1. - С. 97-102. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/KhU_2016_1_18
Мета роботи - визначити ефективність кеторолаку в лікуванні гострого болю після абдомінальних операцій. У дослідження було залучено 74-х хворих (38 (51,4 %) чоловіків та 36 (48,6 %) жінок) віком від 19-ти до 61-го року (середній вік - (39,01 +- 1,13) року), які проходили лікування в Олександрівській міській клінічній лікарні м. Київ протягом 2015 р. Апендектомію з приводу гострого флегмонозного або гангренозного апендициту виконано 18 (24,3 %) хворим, лапароскопічну холецистектомію з приводу гострого калькульозного холециститу - 24 (32,4 %), герніопластику пахового каналу за Ліхтенштейном з приводу невправної пахової кили - 15 (20,3 %), герніопластику передньої черевної стінки проленовою сіткою з абдомінопластикою з приводу післяопераційної вентральної грижі - 17 (23,0 %). Знеболювання у післяопераційний період проводили за методикою "сходової анальгезії" із застосуванням на першому етапі кеторолаку трометаміну (кетолонг-Дарниця). Препарат вводили в першу добу після операції в дозі 30 мг внутрішньом'язово через 8 год тричі, в наступні 2 доби - за вимогою хворого. За відсутності знеболювального ефекту додавали послідовно слабкі та сильні опіоїди. Больовий синдром оцінювали за візуальною аналоговою шкалою (0 - 100 мм) та цифровою рейтинговою шкалою. Після введення пролонгованої форми кеторолаку відзначено вірогідне зниження середнього бала I ступеня тяжкості больового синдрому протягом наступних 8 год незалежно від характеру оперативного втручання. В першу добу післяопераційного періоду застосовано 222 дози препарату (3 дози на хворого), на другу добу - 165 доз ((2,20 +- 0,08) дози на хворого), на третю - 107 доз ((1,40 +- 0,09) дози на хворого), всі p << 0,05. Додаткового одноразового введення наркотичних анальгетиків потребували 6 (8,1 %) хворих у першу добу і двоє з них - на другу добу. Таким чином, протягом 3-х діб післяопераційного періоду було застосовано 8 доз наркотичних анальгетиків ((0,11 +- 0,05) дози на хворого). Висновки: призначення пролонгованої форми кеторолаку в дозі 30 мг внутрішньом'язово для усунення гострого болю після абдомінальних операцій забезпечує вірогідне зниження середнього бала та ступеня тяжкості больового синдрому протягом 8 год після ін'єкції препарату, найбільш виражене у перші 4 год, і не залежить від характеру оперативного втручання. Протягом післяопераційного періоду потреба у застосуванні пролонгованої форми кеторолаку для усунення гострого болю суттєво зменшується від 3-х доз на хворого у першу добу до (2,20 +- 0,08) дози на другу добу і (1,40 +- 0,09) дози на третю добу (всі p << 0,05). Застосування пролонгованої форми кеторолаку зменшує потребу у призначенні наркотичних анальгетиків (у середньому (0,11 +- 0,05) дози на хворого) в перші 2 доби післяопераційного періоду й асоціюється з доброю переносністю препарату.
  Повний текст PDF - 1.038 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Мішалов В.
  • Маркулан Л.
  • Гойда С.
  • Вамуш С.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Мішалов В. Г. Ефективність кеторолаку в лікуванні гострого болю після абдомінальних операцій / В. Г. Мішалов, Л. Ю. Маркулан, С. М. Гойда, С. М. Вамуш // Хірургія України. - 2016. - № 1. - С. 97-102. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/KhU_2016_1_18.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Мішалов Володимир Григорович (медичні науки)
  • Гойда Сергій Михайлович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського