Наукова періодика України Хірургія України


Нагайчук В. І. 
Порівняльна оцінка мікробіологічних досліджень і терміни інфікування опікових ран умовно патогенною мікрофлорою / В. І. Нагайчук // Хірургія України. - 2015. - № 2. - С. 52-55. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/KhU_2015_2_13
Мета роботи - вивчити терміни інфікування опікових ран та верифікацію мікробіологічних досліджень, виконаних у різних бактеріологічних лабораторіях. У 20-ти пацієнтів з опіками проведено мікробіологічні дослідження опікових ран: 10-ти - в першу добу отримання травми, решті - на 16-ту добу. В останньої групи обпечених матеріал брали з однієї ділянки рани одночасно у 2 пробірки для дослідження в різних бактеріологічних лабораторіях. У цих хворих мікрофлору опікових ран визначали також за допомогою вегетативного резонансного тесту. Мікробіологічні дослідження опікових ран 10-ти хворих за госпіталізації виявили, що вже в першу добу травми в усіх випадках висівається збудник умовно патогенної мікрофлори, при цьому 30 % ран є умовно чистими, 40 % - контамінованими і 30 % - брудними, інфікованими. Аналіз результатів мікробіологічних досліджень матеріалу з ідентичних ділянок опікових ран у різних бактеріологічних лабораторіях засвідчив, що верифікація збудників збігається в 10 % випадків, частково збігається - в 30 % і не збігається - в 60 %. Згідно з даними вегетативного резонансного тесту цих ділянок опікових ран у них існують одночасно щонайменше 8 - 10 збудників. Висновки: встановлено, що вже в першу добу травми з опікових ран у всіх випадках висівається збудник умовно патогенної мікрофлори, а рани за кількісним мікробним показником у 30 % випадків визначено як умовно чисті, в 40 % випадків - як контаміновані і в 30 % випадків - як брудні та інфіковані, що, можливо, залежить від обставин отримання травми, методів долікарської допомоги та санітарно-побутових умов мешкання потерпілого. Висока похибка верифікації мікрофлори з ідентичних ділянок опікових ран у разі визначення в різних бактеріологічних лабораторіях, імовірно, пов'язана з якістю живильних середовищ, конкурентністю збудників, оснащенням лабораторії, діапазоном можливостей діагностичного методу та кваліфікацією персоналу.
  Повний текст PDF - 147.568 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Нагайчук В.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Нагайчук В. І. Порівняльна оцінка мікробіологічних досліджень і терміни інфікування опікових ран умовно патогенною мікрофлорою / В. І. Нагайчук // Хірургія України. - 2015. - № 2. - С. 52-55. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/KhU_2015_2_13.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Нагайчук Василь Іванович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського