Наукова періодика України Хірургія України


Мішалов В. Г. 
Вибір методу хірургічного лікування рецидивного птозу молочних залоз / В. Г. Мішалов, І. А. Назаренко, В. В. Храпач, Л. Ю. Маркулан, Н. І. Штипук // Хірургія України. - 2014. - № 4. - С. 58-66. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/KhU_2014_4_13
Мета роботи - обрати метод операції рецидивного птозу молочних залоз (МЗ) на підставі аналізу результатів порівняльного проспекгивного трирічного дослідження ефективності загальноприйнятих і оригінальних методик. У дослідження залучено 116 пацієнток з рецидивним птозом МЗ. Середній вік - (<$E28,6~symbol С~0,5>) року (19 - 48 років). У групі порівняння (n = 52) застосовували загальноприйняті методики (мастопексію за Петангі і Рібейро і 4 (7,7 %), мастопексію у поєднанні з ендопротезуванням (ЕП) МЗ - 37 (71,2 %), періареолярну мастопексію МЗ з ЕП - II (21,2 %)), в основній групі (n = 64) - оригінальні методики з застосуванням сітчасто-фасціальної дублікатури та/або дублікатури капсули навколо ЕП (6 варіантів). Птоз МЗ I ступеня діагностовано у 18-ти (15,5 %) пацієнток, II 2 у 60 (51,7 %), III ступеня - у 38 (32,4 %) (p >> 0,05). В анамнезі пацієнткам обох груп було виконано п'ять видів первинної мамопластики з приводу птозу МЗ. У трирічному проспективному дослідженні оцінювали рецидив птозу МЗ після повторних операцій. Рецидив вторинного птозу МЗ через 3 роки після реконструктивних операцій виник у 7-ми (10,9 %) пацієнток основної групи і 16-ти (30,8 %) - групи порівняння (p = 0,008). В основній групі рецидивний птоз I ступеня виявлено у 5-ти (7,8 %), II ступеня - у 2 (3,1 %) пацієнток, у групі порівняння - відповідно у 82-ми (15,4 %) і 8-ми (15,4 %) (p = 0,019). Рецидивний птоз виникав у пацієнток через рік після операції, його частота поступово збільшувалася протягом 3-х років, більшість випадків птозу діагностовано протягом другого року спостереження. Висновки: використання сітчасто-фасціального замка як доповнення до операцій, спрямованих на хірургічну корекцію післяопераційного птозу МЗ, зокрема до оригінальних методик, не спричиняє клінічно значущих місцевих і загальних реакцій, створює надійнішу фіксаційну структуру, що надає змогу достовірно зменшити трирічну частоту рецидиву птозу (10,9 %), його ступінь у порівнянні з традиційними повторними операціями (30,8 %) та одержати достовірно більшу частку добрих результатів (84,4 у порівнянні з 57,7 %).
  Повний текст PDF - 449.074 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Мішалов В.
  • Назаренко І.
  • Храпач В.
  • Маркулан Л.
  • Штипук Н.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Мішалов В. Г. Вибір методу хірургічного лікування рецидивного птозу молочних залоз / В. Г. Мішалов, І. А. Назаренко, В. В. Храпач, Л. Ю. Маркулан, Н. І. Штипук // Хірургія України. - 2014. - № 4. - С. 58-66. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/KhU_2014_4_13.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Мішалов Володимир Григорович (медичні науки)
  • Назаренко Інна Андріївна (медичні науки)
  • Храпач Василь Васильович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського