Наукова періодика України Хірургія України


Горобейко М. Б. 
Визначення ефективності ультразвукового дебридменту для місцевого лікування ран без активного інфекційного процесу за критичної ішемії у хворих із синдромом діабетичної стопи / М. Б. Горобейко // Хірургія України. - 2014. - № 1. - С. 82-86. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/KhU_2014_1_14
Мета роботи - оцінити ефективність ультразвукового дебридменту для лікування хворих із синдромом діабетичної стопи з урахуванням ступеня ішемії тканин нижніх кінцівок. В дослідну групу (ДГ) залучено 42 пацієнтів, які одержували місцеве лікування у вигляді ультразвукового дебридменту, у контрольну групу (КГ) - 27 хворих, яким проводили традиційну гостру некректомію з адекватним дренуванням. Хворих стратифікували за PEDIS. Для ультразвукової обробки використовували апарат Sonoca-180 із сонотродом "копитце". Обробку проводили з робочою частотою 25 кГц. Крізьшкірне визначення парціального тиску (ТсРO2) у тканинах нижньої кінцівки здійснювали апаратом ТСМ-400 (Radiometrer, Данія) за стандартними методиками. Для об'єктивізації вимірів площі виразкового процесу застосовували цифрову фотокамеру та розроблений програмно-апаратний комплекс WoundVeiwer. Оцінювали як абсолютну площу виразки, так і відносну швидкість загоєння (ВШЗ). При <$E roman ТсРO sub 2 ~<<~19> мм рт. ст. ВШЗ у ДГ становила в середньому (<$E 11,15~symbol С~13,77>) % за 4 тиж проти (<$E 8,83~symbol C~5,58>) % у КГ (<$E р~>>~0,05>). Незначне загоєння досягається лише на тлі медикаментозної реваскуляризації. 9 хворим з ДГ та 7 - з КГ виконано ампутації на рівні стегна або гомілки протягом 1 - 7 міс. після лікування. При <$E 19~<<~roman ТсРO sub 2 ~<<~30> мм рт. ст. різниця щодо величини ВШЗ між ДГ та КГ стає статистично значущою через 4 тиж лікування ((<$E 45,27~symbol С~11,35>) % за 4 тиж. у ДГ і (<$E 28,02~symbol С~8,80>) % за 4 тиж у КГ; <$E р~<<~0,01>). Під час застосування апарата не спостерігали жодних ускладнень. У 11 із 17 хворих ДГ (при <$E 19~<<~ roman ТcРО sub 2 ~<<~30> мм рт.ст.) через 4 тиж лікування зафіксовано загоєння 50 % площі виразки, тоді як у КГ - в 1 хворого з 12. Висновки: використання ультразвукового дебридменту достовірно поліпшує загоєння ран за умови мінімально достатнього кровопостачання. За початкового ТсРO2 менше ніж 19 мм рт. ст. достовірне загоєння спостерігається лише за умови одночасної медикаментозної реваскуляризації. За її неефективності загоєння неможливе.
  Повний текст PDF - 171.528 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Горобейко М.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Горобейко М. Б. Визначення ефективності ультразвукового дебридменту для місцевого лікування ран без активного інфекційного процесу за критичної ішемії у хворих із синдромом діабетичної стопи / М. Б. Горобейко // Хірургія України. - 2014. - № 1. - С. 82-86. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/KhU_2014_1_14.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Горобейко Максим Борисович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського