Наукова періодика України Інженерія природокористування


Цапко Ю. Л. 
Інноваційній технології локальної меліорації ґрунтів – гідне технічне забезпечення / Ю. Л. Цапко // Інженерія природокористування. - 2017. - № 1. - С. 54-57. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Iprk_2017_1_11
У гумідних регіонах України широко поширені грунти з кислою реакцією середовища основним заходом підвищення родючості яких є хімічна меліорація і, зокрема, вапнування. Цей захід позитивно впливає на агрохімічні, фізико-хімічні та фізичні властивості кислих грунтів, що сприяє підвищенню врожаїв сільськогосподарських культур. Втім, проведені в останні роки дослідження засвідчили, що існуюча в Україні традиційна система меліорації кислих грунтів є не тільки ресурсно- і енергоємною, але й часто екологічно небезпечною. Традиційно вапняні меліоранти вносять окремо від органічних та мінеральних добрив, врозкид на всю орну площу і заорюють у грунт, намагаючись створити гомогенний орний шар. Принципово новим підходом щодо вирішення проблеми підвищення родючості грунтів з кислою реакцією середовища та поліпшення їх агроекологічного стану є розроблена в Національному науковому центрі "Інститут грунтознавства та агрохімії імені О. Н. Соколовського" інноваційна ресурсозбережувальна та екологічно безпечна технологія локальної хімічної меліорації. Вона передбачає внесення комплексного органо-мінерального добрива локальними стрічками в підорний шар грунту. Запропоновано інноваційну технологію меліорації дозволяє меліорувати не всю орну масу грунту (біля 3000 т/га), а тільки її невелику частину (190 - 200 т/га), що надає можливість заощаджувати кошти на обробітку грунту та внесенні добрив з меліорантами. При цьому вихід рослинницької продукції зберігається на рівні традиційної технології меліорації. Зазначено, що актуальним завданням сьогодення є створення відповідної системи машин і механізмів для одержання високоефективних органо-мінеральних добрив та локального внесення їх у грунт. На першому етапі широкого впровадження в практику землеробства інноваційної технології локальної меліорації, дуже важливо створити дослідний зразок причіпного грунтооброблювального агрегату, який одночасно виконує дві технологічні операції - основний безполицевий обробіток грунту та локальне внесення органо-мінерального добрива комплексної дії. Інноваційна технологія локальної меліорації грунтів терміново потребує забезпечення сучасною технікою вітчизняного виробництва, що сприятиме розвитку агропромислового виробництва і зміцненню економічної незалежності держави.
  Повний текст PDF - 343.563 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Цапко Ю.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Цапко Ю. Л. Інноваційній технології локальної меліорації ґрунтів – гідне технічне забезпечення / Ю. Л. Цапко // Інженерія природокористування. - 2017. - № 1. - С. 54-57. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Iprk_2017_1_11.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського