Наукова періодика України Грані


Савонова Г. І. 
Онтологія добра і зла та проблема свободи вибору християнином у філософських міркуваннях С. К’єркегора / Г. І. Савонова // Грані. - 2019. - Т. 22, № 1. - С. 110-116. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Grani_2019_22_1_16
Досліджено концептуальні паралелі історико-філософських аспектів онтології добра і зла в західноєвропейській сучасній філософії, що вимагало використання не тільки загальнонаукових методів, таких як аналіз і синтез, абстрагування, конкретизація, узагальнення, моделювання, індукція, а також спеціальних методів науково-філософського культурологічного, релігієзнавчого, історико-філософського спрямування. Розроблено моделі цієї онтології, які мають дещо складну структуру та висвітлюють механізми єдності та рівності добра та зла, формуються відповідно класичних гносеологічний конструкцій древа пізнання добра та зла під впливом головних спектрів формування світогляду людини та таке інше. Уточнено наукові підходи, важливі для подальшого вивчення проблеми онтології та онтологічних аспектів порушення діалогу та обмеженості пізнання за умов визначення онтології тіла, Іншого буття, ніщо, як фільтрів пізнавальних можливостей, а також з'ясовано основні філософські підходи дослідження онтології добра і зла філософами ХХ століття, і які ще можна використовувати, як алгоритм дослідження зазначеної проблеми.Досліджено питання визначення сутності добра і зла в сучасній філософській думці континентальної Європи. З’ясовано, як християнське вчення щодо онтології добра і зла, філософія та література XIX - І половини XX ст. вплинули на формування філософії екзистенціалізму та постмодернізму. Паралельно з аналізом становлення онтологічного древа добра і зла в сучасній філософії розкрито проблему можливості пізнання людиною добра і зла, Бога та диявола, буття та Нічого, досліджується зв’язок між страхом і мораллю, вірою та безвір’ям, смертю та благом, симулякром і гіперреальністю. Розкрито нове для філософії поняття онтології метаморфози добра і зла через танок і розмотування Бога. Проаналізовано варіанти можливості етичного вибору, співвіднесення свободи з правом і законом, осмислено роль тіла людини в системі творення добра і зла. Винятковою рисою дослідження є виокремлення цілісних аспектів онтологічної площини добра і зла через компаративний аналіз екзистенційної та постмодерністської філософії.
  Повний текст PDF - 269.973 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Савонова Г.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Савонова Г. І. Онтологія добра і зла та проблема свободи вибору християнином у філософських міркуваннях С. К’єркегора / Г. І. Савонова // Грані. - 2019. - Т. 22, № 1. - С. 110-116. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Grani_2019_22_1_16.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського