Наукова періодика України Geodesy, cartography and aerial photography


Четверіков Б. В. 
Визначення місць масових поховань часів Другої світової війни за допомогою ГІС-технологій / Б. В. Четверіков, М. Т. Процик // Геодезія, картографія і аерофотознімання. - 2015. - Вип. 81. - С. 104-111. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Geodez_2015_81_12
Мета роботи - встановлення та відображення за архівними даними території базування Якутського полку, що розташовувався в м. Кременець Тернопільської області в першій половині XX ст., на сучасних картографічних матеріалах; за допомогою інтерпретаційних можливостей архівних аерофотознімків, одержаних німцями у 1944 р., визначити місця масових розстрілів і поховань радянських військовополонених і мирного населення під час Другої світової війни на цій території. Запропоновано технологічну схему визначення місць масових поховань часів Другої світової війни в межах сучасної містобудівної ситуації за допомогою ГІС-технологій. На основі вхідних даних, а саме: фрагменту сучасного топографічного плану м. Кременець масштабу 1:1000, фрагменту топографічної карти 1915 р. масштабу 1:10000, фрагменту архівного аерофотознімка 1952 р., фрагменту архівного аерофотознімка 1944 р. і сучасного космічного знімка, створено оверлейні шари. Всі матеріали пов'язані між собою за допомогою опорних точок об'єктів, що присутні на кожному з них. За допомогою сумісного опрацювання всіх перелічених даних векторизовано тир Якутського полку та визначено місце масових поховань на його території. Векторні шари нанесено на сучасний космічний знімок, що одержано з супутника GeoEye-1 у 2014 р.. Кінцевим етапом створено оглядові плани території сучасної містозабудови м. Кременець із нанесеними межами Якутського полку станом на 1944 р. На основі одержаних результатів чітко визначено місце розташування тиру Якутського полку з 1915 по 1952 рр. і визначено, яку його частину використовували нацисти під поховання радянських військовополонених і мирного населення у часи Другої світової війни. За архівними та сучасними картографічними матеріалами і даними ДЗЗ відображено місце розташування тиру Якутського полку у м. Кременець на сучасній містобудівній ситуації.
  Повний текст PDF - 812.486 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Четверіков Б.
  • Процик М.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Четверіков Б. В. Визначення місць масових поховань часів Другої світової війни за допомогою ГІС-технологій / Б. В. Четверіков, М. Т. Процик // Геодезія, картографія і аерофотознімання. - 2015. - Вип. 81. - С. 104-111. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Geodez_2015_81_12.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Четверіков Борис Володимирович (1984–) (технічні науки)
  • Процик Михайло Теодорович (технічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського