Наукова періодика України Geodesy, cartography and aerial photography


Янків-Вітковська Л. М. 
Дослідження азимутально-часових варіацій стану іоносфери за спостереженнями з мережі GNSS-станцій / Л. М. Янків-Вітковська, А. В. Задемленюк // Геодезія, картографія і аерофотознімання. - 2014. - Вип. 80. - С. 40-47. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Geodez_2014_80_6
Мета роботи - дослідити азимутально-часові варіації стану іоносфери в період активного збурення, за даними спостережень референцної станції SULP і проаналізувати одержані дані. Вихідними даними вибрано іонофайли з регулярних GNSS-спостережень референцної станції SULP на дату 1, 2, 3 вересня та 1, 2, 3 жовтня 2013 р. на 0, 6, 12, 18 і 23 год. Вибрано дані про супутники. Таку інформацію формують у добовому файлі програмного забезпечення Trimble Planning. Частоту реєстрації такого файлу користувач задає індивідульно. В нашому випадку реєстрація даних відбувалася з періодичністю 10 хв. На базі вибраних мінімальних, максимальних і середніх значень вертикального вмісту електронів в іоносфері (VTEC), обчислено похилі значення загального вмісту електронів в іоносфері (STEC) за вересень і жовтень 2013 р. Наведені карти із азимутально-часовими варіаціями стану іоносфери, виконано за допомогою програмного середовища Surfer. На базі даних шести добових серій, пов'язаних із збуреннями на Сонці досліджено азимутально-часові варіації стану іоносфери за спостереженнями референцної GNSS-станції SULP за період 1, 2, 3 вересня 2013 р. і 1, 2, 3 жовтня 2013 р. Проаналізувавши одержані значення STEC, встановлено, що більш спокійний стан іоносфери спостерігається у вересні, ніж у жовтні, що зумовлено спалахом на Сонці саме 2 жовтня 2013 р. Найспокійніший стан іоносфери зафіксовано на 23 год кожної доби, максимальне збурення за добовими даними припадає на 12 год.
  Повний текст PDF - 561.393 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Янків-Вітковська Л.
  • Задемленюк А.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Янків-Вітковська Л. М. Дослідження азимутально-часових варіацій стану іоносфери за спостереженнями з мережі GNSS-станцій / Л. М. Янків-Вітковська, А. В. Задемленюк // Геодезія, картографія і аерофотознімання. - 2014. - Вип. 80. - С. 40-47. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Geodez_2014_80_6.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського