Наукова періодика України Geodesy, cartography and aerial photography


Четверіков Б. В. 
Технологія створення цифрової моделі місцевості на прикладі ансамблю оборонних споруд "Цитадель” (м. Львів) / Б. В. Четверіков, Х. І. Бідюк // Геодезія, картографія і аерофотознімання. - 2014. - Вип. 80. - С. 111-119. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Geodez_2014_80_13
Визначено створення цифрової моделі місцевості ансамблю оборонних споруд "Цитадель" за допомогою архівних і сучасних картографічних та аероматеріалів. Запропоновано технологічну схему та описано методику створення цифрової моделі місцевості, а також налаштування її 3D-візуалізації. Використовуючи фрагмент сучасного топографічного плану м. Львів, а саме район "Цитадель" масштабу 1:5000, векторизовано горизонталі з січенням рельєфу через 2 м. За одержаним векторним шаром побудовано матрицю висот. Використовуючи архівні дані: аерознімок відзнятий німцями у 1944 р. і фото фіксації об'єктів, одержано цілісне уявлення про розташування об'єктів цієї території станом на 1944 р. Архівний аерознімок геометрично трансформовано за поліноміальною моделлю другого ступеня. Після цього, за ним векторизовано шари будівель, дорожньої мережі, рослинності, огорожі та наглядових башт концентраційного табору Stalag-328, такими якими вони були станом на 1944 р. За архівними даними фотофіксацій будівель концентраційного табору, створено текстури об'єктів. Текстури для дахів будівель створено на базі даних, одержаних з космічного знімка відзнятого супутником GeoEye-1 у 2010 р. Використовуючи всі одержані дані проведено 3D-моделювання цієї території та графічну реконструкцію концентраційного табору Stalag-328. Сумісне опрацювання сучасних та архівних даних є основою для побудови цифрової моделі місцевості, яка передає всі особливості висотної та ситуаційної складових території на час існування на ній концентраційного табору Stalag-328. За векторизованими горизонталями створено у програмному пакеті Panorama матрицю висот досліджуваної території. Побудовано цифрову модель місцевості району "Цитадель" у м. Львів за комбінованими даними аерознімання 1944 р. і сучасними картографічними матеріалами. аукова новизна. Запропонована технологічна схема створення цифрової моделі місцевості на базі архівних матеріалів надає змогу оперативно візуалізувати історично значущі об'єкти у їх первісному вигляді.Розглянуто одну з можливих методик створення історичної цифрової моделі місцевості за допомогою архівних картографічних матеріалів і даних дистанційного зондування. За запропонованою технологічною схемою створено ЦММ Сирецького району м. Київ середини минулого століття.
  Повний текст PDF - 858.924 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Четверіков Б.
  • Бідюк Х.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Четверіков Б. В. Технологія створення цифрової моделі місцевості на прикладі ансамблю оборонних споруд "Цитадель” (м. Львів) / Б. В. Четверіков, Х. І. Бідюк // Геодезія, картографія і аерофотознімання. - 2014. - Вип. 80. - С. 111-119. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Geodez_2014_80_13.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського