Наукова періодика України Geodesy, cartography and aerial photography


Джунь Й. В. 
Про метод найменших квадратів, адаптований до закону похибок Пірсона-Джеффріса / Й. В. Джунь // Геодезія, картографія і аерофотознімання. - 2014. - Вип. 79. - С. 68-73. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Geodez_2014_79_11
Зазначено, що класичний метод найменших квадратів (МНК) К. Ф. Гаусс створив, спираючись на гіпотезу нормальності похибок спостережень. Проте ця гіпотеза, як правило, стає неспроможною, якщо кількість багатократних вимірів <$E n~>>~500>. У цьому випадку похибки описуються симетричним, трипараметричним розподілом Пірсона - Джеффріса, який, як і закон Гаусса, має діагональну інформаційну матрицю, і як показали численні дослідження, може бути названим універсальним законом розподілу похибок великих обсягів. Мета дослідження - розроблення еволюційних процедур МНК, адаптованого до закону похибок Пірсона - Джеффріса. Методика вирішення цієї проблеми базується на створеній аналітичній теорії адаптованих до похибок спостережень вагових функцій. Основним результатом є те, що ця теорія перетворює робастне оцінювання з евристичних спроб у справжню науку. Вперше показано значення аналізу залишкових похибок з точки зору фішерівської теорії оцінок, що надає змогу окреслити зони сингулярності вагової функції під час застосування МНК. Розроблено метод діагностики результатів застосування МНК на підставі аналізу статистичних кумулянт залишкових похибок і створено обгрунтовані еволюційні процедури для одержання ефективних МНК-оцінок, які фактично не змінюють класичних алгоритмів обробки даних.
  Повний текст PDF - 314.767 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Джунь Й.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Джунь Й. В. Про метод найменших квадратів, адаптований до закону похибок Пірсона-Джеффріса / Й. В. Джунь // Геодезія, картографія і аерофотознімання. - 2014. - Вип. 79. - С. 68-73. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Geodez_2014_79_11.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського