Наукова періодика України Фізичне виховання, спорт і культура здоров'я у сучасному суспільстві


Дем'янчук О. 
Методи та засоби підготовки в спортивному туризмі / О. Дем'янчук, І. Єрко, І. Войтович, А. Єрко, В. Войтович, М. Мордик // Фізичне виховання, спорт і культура здоров'я у сучасному суспільстві. - 2019. - № 3. - С. 43-47. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Fvs_2019_3_9
Здійснено аналіз та узагальнення науково-методичної літератури; зроблено теоретичний аналіз й узагальнення нормативних документів; висвітлено методичні положення та засоби тренувань у спортивному туризмі. Мета дослідження - охарактеризувати методи та засоби підготовки спортсменів у спортивному туризмі. Важливого значення набуває індивідуалізація процесу підготовки відповідно до фізичних і психічних особливостей туриста. Збільшення функціональних можливостей організму здійснюється при застосуванні великих тренувальних навантажень, за величиною яких має бути встановлено постійний педагогічний і лікарський контроль. Збільшується практичний досвід участі в походах більш високого ступеня складності, набуття технічних прийомів із техніки туризму (пересування, подолання перешкод, страхування, бівачних робіт, орієнтування, тощо). Особливої уваги потребують уміння адаптуватися до складних, екстремальних умов, а також формування психічної стійкості туриста. Методика підготовки характеризується широкою варіативністю величини й характеру навантажень; чергування навантаження з інтервалами відпочинку, а також складності маршруту, умов його проходження. Важливо встановити контроль динаміки антропометричних показників, фізичних якостей, технічної підготовленості, психологічної стійкості. У туризмі, як і в інших видах спорту, до головних засобів підготовки відносять загальнопідготовчі вправи, спеціальнопідготовчі та змагальні. До групи загальнопідготовчих вправ належать вправи, які збігаються як з особливостями обраного виду спорту, так і з вправами з інших видів спорту. Вправи спеціальнопідготовчі загалом збігаються за напрямом з обраним видом спорту. Змагальні вправи є основою для створення умов, які моделюють особливості обраного виду спорту. У систему спортивної підготовки, крім основних засобів, також входять специфічні: загальнопедагогічні засоби та методи, засоби посилення тренувальних впливів і прискорення відновлення працездатності, а також система змагань із різних видів туризму.
  Повний текст PDF - 223.911 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Дем'янчук О.
  • Єрко І.
  • Войтович І.
  • Єрко А.
  • Войтович В.
  • Мордик М.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Дем'янчук О. Методи та засоби підготовки в спортивному туризмі / О. Дем'янчук, І. Єрко, І. Войтович, А. Єрко, В. Войтович, М. Мордик // Фізичне виховання, спорт і культура здоров'я у сучасному суспільстві. - 2019. - № 3. - С. 43-47. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Fvs_2019_3_9.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Дем'янчук Олена Григорівна (фізичне виховання та спорт)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського