Наукова періодика України Фізичне виховання, спорт і культура здоров'я у сучасному суспільстві


Карабанов Є. 
Функціональна підготовленість гирьовиків середньої кваліфікації в підготовчому періоді / Є. Карабанов, А. Конох, Т. Христова // Фізичне виховання, спорт і культура здоров'я у сучасному суспільстві. - 2019. - № 3. - С. 103-108. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Fvs_2019_3_17
Мета статті - з'ясувати ефективність впливу експериментальної методики тренувального процесу гирьовиків на функціональний стан у підготовчому періоді. Завдання - проаналізувати вплив авторської методики індивідуалізації тренувального процесу на функціональну підготовленість гирьовиків. У дослідженні взяли участь 11 спортсменів-гирьовиків 1 - 2 спортивних розрядів віком 16 - 17 років. Від усіх учасників одержано інформовану згоду на участь у цьому експерименті. Цифровий матеріал, одержаний у процесі дослідження, оброблено за допомогою пакета програм обробки даних загального призначення Statistica версії 10.0. Достовірність різниць між групами (порівняння середніх значень показника за кожною групою) визначали із застосуванням критерію Стьюдента (t). Визначено доцільність використання розробленої методики. Установлено ефективність впливу статодинамічних вправ з обтяженням з урахуванням дозування на покращення функціональної підготовленості гирьовиків-спортсменів. Аналіз стресостійкості системи кровообігу за показником реакції серцево-судинної системи на психоемоційний стрес вказує на те, що наприкінці підготовчого періоду гирьовики мають високий ступінь стресостійкості серцево-судинної системи до зовнішніх і внутрішніх впливів різного характеру. Показники систолічного та діастолічного тиску в досліджуваних спортсменів відповідають віковим нормам згідно зі стандартом Всесвітньої організації охорони здоров'я. Показник МСК спортсменів-гирьовиків покращився на 1,45 мл/хв/кг (p << 0,001). Висновки: доведено доцільність використання авторської методики тренувальних занять для підвищення функціональної підготовленості гирьовиків у підготовчому періоді. У виконанні більшості контрольних нормативів спортсмени після підготовчого періоду достовірно покращили показники функціональної підготовленості. Застосування засобів статодинамічної спрямованості надає змогу організувати тренувальний процес на високому емоційному тлі, що надзвичайно важливо для формування стійкого інтересу до занять. Представлені дані свідчать про значні морфологічні перебудови в організмі спортсменів при формуванні довготривалих адаптаційних реакцій до власне силової роботи та тренувань на розвиток силової витривалості.
  Повний текст PDF - 238.278 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Карабанов Є.
  • Конох А.
  • Христова Т.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Карабанов Є. Функціональна підготовленість гирьовиків середньої кваліфікації в підготовчому періоді / Є. Карабанов, А. Конох, Т. Христова // Фізичне виховання, спорт і культура здоров'я у сучасному суспільстві. - 2019. - № 3. - С. 103-108. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Fvs_2019_3_17.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Карабанов Євген Олексійович (фізичне виховання та спорт)
  • Конох Анатолій Петрович (фізичне виховання та спорт)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського