Наукова періодика України Фізичне виховання, спорт і культура здоров'я у сучасному суспільстві


Kokareva S. 
Analysis of the State of Highly Skilled Football Players’ Musculoskeletal System at the Beginning of the 2nd Preparatory Period of the Annual Macrocycle / S. Kokareva, B. Kokarev, E. Doroshenko // Фізичне виховання, спорт і культура здоров'я у сучасному суспільстві. - 2018. - № 4. - С. 64-68. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Fvs_2018_4_11
Все більш актуальним завданням спортивної підготовки сьогодення стає розробка адекватних засобів ефективного відновлення працездатності організму спортсменів після тренувальних і змагальних навантажень. Загальновідомо, що під час тренувань і змагальної діяльності вони можуть досягати критичних величин. Отже, оптимізація системи комплексного відновлення спортсменів є основою для збереження високого рівня працездатності та запобігання негативним наслідкам перенапруження під час тренувальних і змагальних навантажень. Мета дослідження - визначення функціонального стану опорно-рухового апарату (ОРА) висококваліфікованих футболістів на початку 2-го підготовчого періоду річного циклу підготовки. Методи дослідження - аналіз науково-методичної літератури, тестування гнучкості, стабілометрія, методи математичної статистики. Встановлено, що на початку 2-го підготовчого періоду річного циклу підготовки піддослідні спортсмени характеризувалися "низьким" або "нижчим від середнього" рівнем показників гнучкості. Показано, що у футболістів високої кваліфікації рівень статичної опороспроможності в цьому періоді річного макроциклу відповідав значенням "середнє" та "нижче від середнього", так само, як і показники суглобової рухливості. Виявлено факти вестибулярних і пропріоцептивних порушень, які суттєво впливають на функцію рівноваги. Зроблено висновки, що згідно з результатами рухових тестів тагоніометрії низький рівень функціонального стану ОРА футболістів після виходу з зимової відпустки свідчать про нееластичність або скороченість (спазмування) м'язів і зв'язкового апарату, що є однією з ознак їх хронічного перенапруження. Чинним дослідженням підтверджено раніше отримані експериментальні дані про зниження стабілометричних показників, що характеризують стабільність вертикальної пози, нестабільність суглобів нижніх кінцівок, наявність вестибулярних і пропріоцептивних порушень; розширено уявлення про заходи попередження та нівелювання негативних наслідків перевантаження ОРА висококваліфікованих футболістів. Рекомендовано включати до підготовчої та завершальної частин навчально-тренувальних занять коригувальні та профілактичні вправи за наявними методиками міофасциального розслаблення, які сприятимуть нормалізації функціонального стану ОРА та зниженню ризику травматизму.
  Повний текст PDF - 561.94 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Kokareva S.
  • Kokarev B.
  • Doroshenko E.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Kokareva S. Analysis of the State of Highly Skilled Football Players’ Musculoskeletal System at the Beginning of the 2nd Preparatory Period of the Annual Macrocycle / S. Kokareva, B. Kokarev, E. Doroshenko // Фізичне виховання, спорт і культура здоров'я у сучасному суспільстві. - 2018. - № 4. - С. 64-68. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Fvs_2018_4_11.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Кокарева Світлана Миколаївна (1980–) (фізичне виховання та спорт)
  • Кокарев Борис Валерійович (1969–) (фізичне виховання та спорт)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського