Наукова періодика України Фізичне виховання, спорт і культура здоров'я у сучасному суспільстві


Gatsoeva L. 
The Evolution of Attitude Towards the People with Psyco-Physical Disabilities / L. Gatsoeva // Фізичне виховання, спорт і культура здоров'я у сучасному суспільстві. - 2017. - № 3. - С. 23-28. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Fvs_2017_3_6
За результатами досліджень останніх років, 18 % чоловіків і жінок із порушенням опорно-рухового апарату та 12 % сліпих уважають головними проблемами для інвалідів дефіцит соціальної участі, недоліки юридичного та технічного характеру, що посилюють соціальну нерівність. Проблема у відносинах суспільства й осіб з інвалідністю існувала завжди та залишається надзвичайно актуальною й сьогодні. Ретроспективний підхід до вивчення досвіду минулого надає підставу розглядати його відповідно до конкретних обставин історичного періоду. Мета дослідження - розкрити еволюційний шлях відносин суспільства та осіб з обмеженими психофізичними можливостями. Досліджено проблеми розвитку взаємин між суспільством та особами з обмеженими психофізичними можливостями в історичному та сучасному аспекті та можливість використання фізичного виховання в розв'язанні цих проблем методами аналізу й узагальнення науково-методичної літератури та практичного досвіду. Витоки негативного ставлення до інвалідності кореняться в самому суспільстві, а отже, "інвалідність" - це більш соціальне явище, ніж медична проблема особи. Історичний аналіз сприяє подоланню суб'єктивізму в управлінських діях, визначенню педагогічних умов реалізації на практиці теоретичних висновків. На сьогодні відокремилося декілька підходів до формування моделі відносин суспільства й інвалідів (культурологічний, медичний, соціальний). Важливу роль у боротьбі з наслідками хвороби та соціальною нерівністю для людей з особливими потребами відіграють мистецтво та спорт. Зроблено висновки, що принцип історизму надає змогу бачити актуальні питання в процесі їх зародження, накопичення, розвитку та зміни. Накопичення уявлень про формування фізичних якостей у дітей із психофізичними особливостями стало передумовою виокремлення спеціального фізичного виховання та навчання дітей із порушеннями психофізичного розвитку в спеціальну галузь педагогічних знань, а саме адаптивного фізичного виховання.
  Повний текст PDF - 501.589 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Gatsoeva L.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Gatsoeva L. The Evolution of Attitude Towards the People with Psyco-Physical Disabilities / L. Gatsoeva // Фізичне виховання, спорт і культура здоров'я у сучасному суспільстві. - 2017. - № 3. - С. 23-28. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Fvs_2017_3_6.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського