Наукова періодика України Фізичне виховання, спорт і культура здоров'я у сучасному суспільстві


Nagorna O. 
Joint Hypermobility Syndrome in Infants / O. Nagorna, L. Brega, V. Gorchak // Фізичне виховання, спорт і культура здоров'я у сучасному суспільстві. - 2017. - № 2. - С. 164-168. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Fvs_2017_2_30
Розглянуто проблему діагностування та лікування синдрому гіпермобільності суглобів в осіб різних вікових категорій, зокрема в дітей першого року життя. Завданням теоретичного дослідження передбачено проведення системного аналізу науково-методичної літератури за темою, вивчення методів обстеження та корекції осіб із синдромом гіпермобільності суглобів (СГМС); визначення основних проблем диференційованої діагностики дітей першого року життя з СГМС, обтяженим затримкою розвитку загальної моторики; аналіз засобів фізичної реабілітації дітей цієї вікової та нозологічної категорії. Проведено теоретичний аналіз, синтез та узагальнення літературних джерел. Висвітлено концепцію обстеження та виявлення гіпермобільності суглобів в осіб різного віку. Обгрунтовано необхідність застосування розмежованих діагностичних тестувань локомоторної сфери дітей першого року життя та застосування відповідних специфічних обстежень для об'єктивного оцінювання цієї категорії хворих. Запропоновано застосування таких тестувань, як візуальна оцінка довільного положення тіла дитини в спокої та русі, проба на тонус привідних м'язів, проба на тракцію, визначення наявності "симптому складеного ножа" та "симптому млявих плечей", виявлення опороздатності ніг, рук, визначення опірності та обсягу пасивних рухів. Акцентовано увагу на потребі пошуку комплексної програми фізичної реабілітації для ефективного та швидкого формування рухових функцій у дітей першого року життя. Внаслідок теоретичного дослідження зроблено висновки, що клінічні дослідження щодо СГМС, наслідки цієї патології та напрями корекції в літературних джерелах висвітлено достатньо. Потребує вдосконалення методика діагностики затримки моторної сфери в дітей грудного віку за наявності гіпермобільності суглобів. Постає необхідність оптимізації програми фізичної реабілітації дітей першого року життя із затримкою розвитку локомоцій для попередження в них ускладнень цієї особливості м'язово-зв'язкового апарату.
  Повний текст PDF - 377.617 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Nagorna O.
  • Brega L.
  • Gorchak V.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Nagorna O. Joint Hypermobility Syndrome in Infants / O. Nagorna, L. Brega, V. Gorchak // Фізичне виховання, спорт і культура здоров'я у сучасному суспільстві. - 2017. - № 2. - С. 164-168. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Fvs_2017_2_30.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Брега Людмила Борисівна (фізичне виховання та спорт)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського