Наукова періодика України Фізичне виховання, спорт і культура здоров'я у сучасному суспільстві


Grebik O. 
Injuries During Physical Education Students as a Pedagogical Problem / O. Grebik, P. Savchuk, A. Valkevich, A. Panasyuk, A. Khomich // Фізичне виховання, спорт і культура здоров'я у сучасному суспільстві. - 2017. - № 2. - С. 80-84. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Fvs_2017_2_15
Висвітлено аспекти попередження травматизму в процесі фізичного виховання серед студентів вищих навчальних закладів. Зазначено, що педагогічні умови профілактики нещасних випадків є кращим засобом у боротьбі з ушкодженнями. Профілактична спрямованість української охорони здоров'я зумовлює проведення комплексу попереджувальних заходів для збереження та зміцнення здоров'я людини. У ці заходи входить величезна за своїми масштабами система заходів із профілактики травматизму, зокрема в процесі фізичного виховання. Для досягнення цієї мети потрібно правильно організовувати заняття, створювати необхідні умови для забезпечення належного рівня фізичної досконалості. Сприятиме цьому набуття елементарних знань і навичок, які запобігають отриманню травм, важких пошкоджень, погіршенню стану здоров'я. Перед виконанням фізичних вправ варто потурбуватися про відповідну екіпіровку: одяг, взуття, захисне спорядження. Всі складники спортивної форми повинні бути підігнаними відповідно до фігури, чистими. Нехтувати спеціальними засобами безпеки абсолютно недопустимо. Нікому не потрібні бравада, переоцінка своєї фізичної вдосконалості, помилкова впевненість у тому, що підстраховуючі засоби важкі та некомфортні, вони створюють враження відсутності справжньої мужності, провокують студентів до травматизму. Наступне правило - якісна розминка. І це не формальність, як часто здається студентам. Підготовчі вправи, уявлення структури попередніх рухів допомагають призвести в оптимальний стан нервову систему, активізувати дихання та кровообіг, "розігріти м'язи" та "прокрутити" суглоби. Людина починає краще орієнтуватись у просторі, її рухи стають економнішими, внутрішні органи та системи здобувають властивість витримувати найжорсткіший режим фізичних і нервово-емоційних навантажень.
  Повний текст PDF - 370.529 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Grebik O.
  • Savchuk P.
  • Valkevich A.
  • Panasyuk A.
  • Khomich A.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Grebik O. Injuries During Physical Education Students as a Pedagogical Problem / O. Grebik, P. Savchuk, A. Valkevich, A. Panasyuk, A. Khomich // Фізичне виховання, спорт і культура здоров'я у сучасному суспільстві. - 2017. - № 2. - С. 80-84. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Fvs_2017_2_15.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського