Наукова періодика України Фізичне виховання, спорт і культура здоров'я у сучасному суспільстві


Maliarenko I. 
Volunteer Work for Developing Skills in Prospective Specialists in Physical Culture and Sports / I. Maliarenko, B. Kedrovskyi, Y. Romaskevych, O. Koltsova // Фізичне виховання, спорт і культура здоров'я у сучасному суспільстві. - 2017. - № 1. - С. 24-29. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Fvs_2017_1_6
Професійна підготовка передбачає формування в молодого покоління духовних цінностей та ідеалів, поведінкових стереотипів і конкретних вчинків. Мета дослідження - проаналізувати напрями використання волонтерської діяльності у формуванні професійно-соціальних компетентностей (ПСК) студентів факультету фізичного виховання та спорту. Реалії підготовки фахівців надали підставу виокремити ПСК як окремий вид. Випускник повинен володіти розумінням і сприйняттям етичних норм поведінки, усвідомлювати необхідність дотримання норм здорового способу життя, бути креативним, комунікабельним, толерантним. У своїй професійній діяльності потрібно передбачати перспективи роботи з формуванням системи цілей, конструювати зміст освітньо-виховної діяльності з самоконтролем і самооцінкою виконаної роботи. Визначено, що педагогічними функціями волонтерської діяльності є орієнтація особистості в соціальних відносинах, створення виховного простору, забезпечення можливості набуття досвіду соціально-комунікативної взаємодії. Досвід використання волонтерської діяльності свідчить про необхідність забезпечення єдності теоретичних знань і практичної діяльності, що представлена "моделлю формування" з використанням різних форм організації за такими напрямами, як освітня, спортивна та соціальна складові частини в межах навчальних практик. Для оцінки результативності експериментальної роботи щодо впливу волонтерської роботи на формування ПСК використано кількісні й якісні оцінки, які виражають зміни в характеристиках окремих студентів. За критерієм готовності майбутнього педагога до виховання учнів зафіксовано позитивну динаміку: студентів із низьким рівнем готовності стало на 36,4 % менше; з середнім і високим рівнями готовності - більше на 26,4 і 11,1 % відповідно, що підтвердило ефективність проведення навчальної практики з застосуванням складників волонтерської діяльності та її вплив на формування ПСК. Аналізуючи досвід використання волонтерської діяльності на факультеті фізичного виховання та спорту ХДУ зазначено, що вона сприяє формуванню професійного досвіду, розвитку етичної свідомості; стимулює розвиток мотиваційної сфери студента, його особистісних якостей, спрямованості до саморозвитку, розширення професійної компетентності.
  Повний текст PDF - 2.054 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Maliarenko I.
  • Kedrovskyi B.
  • Romaskevych Y.
  • Koltsova O.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Maliarenko I. Volunteer Work for Developing Skills in Prospective Specialists in Physical Culture and Sports / I. Maliarenko, B. Kedrovskyi, Y. Romaskevych, O. Koltsova // Фізичне виховання, спорт і культура здоров'я у сучасному суспільстві. - 2017. - № 1. - С. 24-29. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Fvs_2017_1_6.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Кольцова Ольга Сергіївна (педагогічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського