Наукова періодика України Фізичне виховання, спорт і культура здоров'я у сучасному суспільстві


Davydov V. 
Morphological Indicators of Skilled Single and Pair Kayak and Canoe Rowers who Participate in Events of Different Distances / V. Davydov, V. Shantarovich, A. Zhuravsky, D. Prigodich // Фізичне виховання, спорт і культура здоров'я у сучасному суспільстві. - 2017. - № 1. - С. 147-152. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Fvs_2017_1_26
У вітчизняній і зарубіжній літературі з веслування увагу акцентовано на дослідженнях, пов'язаних із вивченням особливостей тілобудови, фізичної та спеціальної підготовленості спортсменів. Оскільки ці показники лімітують проходження змагальної дистанції, то вони використовуються як критерії відбору, визначенні спеціалізації та комплектуванні команд. У дослідженні брали участь веслярі на байдарках і каное високої кваліфікації віком від 19 - 26 років обох статей (n = 160). Комплексне дослідження включало антропометричні вимірювання тотальних розмірів тіла (довжина (ДТ) та маса тіла (МТ), окружність грудної клітки, абсолютна поверхність тіла). Згідно з дослідженнями, найбільшу ДТ у класі човнів-одинаків на байдарках і каное на дистанції 200 м відзначено як у чоловіків, так і в жінок спортсменів ЗМС, найменшу - у спортсменів МС. Аналогічну тенденцію протежено щодо показників МТ, окрім каное одинака, де найбільший показник був у спортсменів МСМК. У веслуванні на байдарках і каное в командних човнах-двійках на дистанції 200 м найбільші показники ДТ і МТ визначено у висококваліфікованих спортсменів ЗМС, окрім МТ у спортсменок-каноїсток, де цей показник є більшим у МСМК. В одинаків на дистанції 500 м кращі показники ДТ і МТ мають байдарочники та каноїсти ЗМС, гірші - веслувальники МС, окрім каноїстів-одинаків у ДТ, де більший показник тіла зафіксовано у МСМК. У жінок, які спеціалізуються на байдарці-одинаку, найвищі дані спостерігаються у спортсменок МСМК. У класі двійки на дистанції 500 м простежено аналогічну тенденцію, до веслувальників-одинаків. На дистанції 1000 м ЗМС у чоловічій та жіночій байдарці-одиночці також були більшими МСМК і МС у своїх класах, у каное найбільші показаники ДТ і МТ зафіксовано в спортсменів МСМК. У командних човнах-двійках на дистанції 1000 м байдарочники-таканоїсти ЗМС мають перевагу над спортсменами МСМК і МС.
  Повний текст PDF - 682.109 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Davydov V.
  • Shantarovich V.
  • Zhuravsky A.
  • Prigodich D.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Davydov V. Morphological Indicators of Skilled Single and Pair Kayak and Canoe Rowers who Participate in Events of Different Distances / V. Davydov, V. Shantarovich, A. Zhuravsky, D. Prigodich // Фізичне виховання, спорт і культура здоров'я у сучасному суспільстві. - 2017. - № 1. - С. 147-152. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Fvs_2017_1_26.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського