Наукова періодика України Фізичне виховання, спорт і культура здоров'я у сучасному суспільстві


Furman Y. 
The Influence of Run Workloads in a Mixed Energy Supply Mode upon the Functional Preparedness of Students with a High Fat Component Content / Y. Furman, O. Brezdeniuk // Фізичне виховання, спорт і культура здоров'я у сучасному суспільстві. - 2017. - № 1. - С. 52-58. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Fvs_2017_1_11
Актуальність дослідження зумовлена необхідністю створення нових програм із фізичного виховання, застосування яких сприяло б підвищенню функціональних можливостей студентів із високим умістом жирового компонента маси тіла (ЖК МТ). Мета дослідження - виявити вплив бігових навантажень у змішаному режимі енергозабезпечення на функціональну підготовленість студентів 17 - 21 рік з високим умістом ЖК МТ. Бігові навантаження у змішаному режимі енергозабезпечення періодичністю 3 рази на тиждень ефективно впливають на функціональну підготовленість студентів із високим умістом ЖК. У дівчат через 8 тижнів занять рівень аеробної продуктивності зріс до відмінного, а в юнаків через 16 тиж покращився до посереднього. Вірогідне покращання відносних показників порога анаеробного обміну, незалежно від статі, зареєстровано через 16 тиж від початку тренувань. Такі бігові навантаження не вплинули на анаеробну продуктивність дівчат, у той час як у юнаків покращилися показникиємності анаеробних лактатних процесів енергозабезпечення. Заняття зі стимуляцією анаеробних процесів енергозабезпечення як у дівчат, так і в юнаків сприяли зменшенню рівня вмісту ЖК МТ від високого до нормального та збільшенню вмісту м'язового компонента від нормального до високого. Зроблено висновки, що стимуляція анаеробних процесів енергозабезпечення під час занять бігом, незалежно від статі, вірогідно покращує потужність аеробних процесів енергозабезпечення за показниками максимального споживання кисню та ємність аеробних процесів енергозабезпечення за показниками порога анаеробного обміну. Заняття за програмою бігових навантажень у змішаному режимі енергозабезпечення не викликали вірогідних змін показників анаеробної продуктивності дівчат, у той час як у юнаків вони сприяли покращанню ємності анаеробних лактатних процесів енергозабезпечення. Під впливом таких занять у дівчат і юнаків зменшується вміст ЖК МТ і збільшується вміст м'язового компонента.
  Повний текст PDF - 2.202 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Furman Y.
  • Brezdeniuk O.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Furman Y. The Influence of Run Workloads in a Mixed Energy Supply Mode upon the Functional Preparedness of Students with a High Fat Component Content / Y. Furman, O. Brezdeniuk // Фізичне виховання, спорт і культура здоров'я у сучасному суспільстві. - 2017. - № 1. - С. 52-58. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Fvs_2017_1_11.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Фурман Юрій Миколайович (біологічні науки)
  • Брезденюк Олександра Юріївна (фізичне виховання та спорт)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського