Наукова періодика України Фізичне виховання, спорт і культура здоров'я у сучасному суспільстві


Когут І. 
Соціально-гуманістичний потенціал волонтерської діяльності в адаптивному спорті / І. Когут // Фізичне виховання, спорт і культура здоров'я у сучасному суспільстві. - 2016. - № 2. - С. 12-19. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Fvs_2016_2_4
Організацію та проведення змагань сьогодні важко уявити без активної участі волонтерів. Проте волонтерська діяльність в адаптивному спорті не лише спрямована на вирішення низки організаційних питань задля успішного проведення спортивних заходів, вона має надзвичайно потужний соціально-гуманістичний потенціал (СГП). Мета роботи - з'ясувати відмінні риси напрямів волонтерської діяльності в адаптивному спорті; охарактеризувати волонтерські програми спеціальних Олімпіад; визначити СГП волонтерської програми "Об'єднаний спорт"; проаналізувати чинники, що впливають на соціальну інтеграцію осіб з інвалідністю. Проналізовано й узагальнено літературу, інформаційні ресурси мережі Інтернет; програмно-нормативні документи; використано компаративний метод; проведено абстрагування, логіко-теоретичний аналіз, контент-аналіз. Проблема дискримінації у всьому світі існує в різних формах. Актуальною темою сьогодні є вживання заходів щодо нівелювання проблеми дискримінації осіб з інвалідністю. Можливість повноцінної соціальної інтеграції цих людей залишається надзвичайно важливою. Визначення сутності соціальної інтеграції міститься в різних міжнародних документах. Утім, проблема впровадження цих положень на практиці реалізується на низькому рівні. Зроблено висновки, що основні напрями роботи волонтерів у параолімпійському та дефлімпійському спорті є аналогічними олімпійським і в основному спрямовані на успішну організацію та проведення змагань. Проте функціонування руху спеціальних Олімпіад цілковито побудоване на діяльності різноманітних волонтерських програм, реалізація яких спрямована на вирішення не лише організаційних питань, а й забезпечення тренувального та змагального процесу, реалізацію освітньої, оздоровчої, інформаційної, соціально-гуманістичної місії. Волонтерська програма "Об'єднаний спорт" створює умови для розв'язання проблем на шляху соціальної інтеграції, поступово змінюючи негативне ставлення та дії на позитивне сприйняття людей з інвалідністю.
  Повний текст PDF - 652.368 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Когут І.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Когут І. Соціально-гуманістичний потенціал волонтерської діяльності в адаптивному спорті / І. Когут // Фізичне виховання, спорт і культура здоров'я у сучасному суспільстві. - 2016. - № 2. - С. 12-19. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Fvs_2016_2_4.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Когут Ірина Олександрівна (фізичне виховання та спорт)
  • Когут Ігор Йосипович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського