Наукова періодика України Фізичне виховання, спорт і культура здоров'я у сучасному суспільстві


Філак Я. 
Засоби фізичної реабілітації дітей молодшого шкільного віку з кіфотичним порушенням постави / Я. Філак // Фізичне виховання, спорт і культура здоров'я у сучасному суспільстві. - 2016. - № 2. - С. 76-81. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Fvs_2016_2_14
Обстежено 30 дітей віком 9 - 10 років із кіфотичним порушенням постави. Ці вади потребують особливої уваги, оскільки за швидкого темпі їх розвитку існує загроза порушення функціонування внутрішніх органів, систем організму. Під час дослідження карт медичного обстеження у всіх дітей, які були під наглядом, визначали кіфотичні зміни постави. Всі діти скаржилися на дискомфорт у грудному відділі хребта, що й відзначали 60 % пацієнтів, у попереку - 50,0 %, утруднення рухів хребта - 40,0 % дітей. Порушення постави зумовлені, насамперед, нераціональним режимом рухової активності, відсутністю регулярних навантажень, спрямованих на розвиток і зміцнення опорно-рухового апарату. У ході проведення комплексу профілактичних і реабілітаційних заходів застосовано антропометричні методи: визначення ростових показників, показників сили та силової витривалості м'язів-розгиначів спини; тестове дослідження постави здійснено за допомогою соматоскопічного методу. У комплекс реабілітаційних і профілактичних заходів дітей молодшого шкільного віку входили лікувальна гімнастика, класичний і сегментарний масаж, аквагімнастика, плавання. У процесі виховання постави поставлено завдання загальмувати старі та встановити нові зв'язки в корі головного мозку, з побудовою нових рухових шляхів. Процес формування правильної постави передбачав формування в дитини уявлення про правильну поставу, виховання рефлексу правильної постави, загальний розвиток і створення м'язового корсета в дітей, вправи на посилення м'язово-суглобового відчуття. Під впливом проведення реабілітаційних і профілактичних заходів поряд із покращанням клінічних показників у дітей молодшого шкільного віку силова витривалість м'язів тулуба вірогідно підвищилася й оцінюється як середній показник, що свідчить про зміцнення м'язів спини та відновлення нормальної постави.
  Повний текст PDF - 633.95 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Філак Я.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Філак Я. Засоби фізичної реабілітації дітей молодшого шкільного віку з кіфотичним порушенням постави / Я. Філак // Фізичне виховання, спорт і культура здоров'я у сучасному суспільстві. - 2016. - № 2. - С. 76-81. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Fvs_2016_2_14.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Філак Ярослав Феліксович (фізичне виховання та спорт)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського