Наукова періодика України Фізичне виховання, спорт і культура здоров'я у сучасному суспільстві


Бугаєвський К. 
Практичне використання фізичної реабілітації після перенесеної трубної позаматкової вагітності / К. Бугаєвський // Фізичне виховання, спорт і культура здоров'я у сучасному суспільстві. - 2015. - № 4. - С. 140-144. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Fvs_2015_4_36
Розглянуто особливості застосування фізичної реабілітації після перенесеної трубної позаматкової вагітності (ТПМВ) і проведеного хірургічного лікування цієї важкої гінекологічної патології, що вимагає невідкладної допомоги. Актуальність застосування методів і засобів фізичної реабілітації після хірургічного лікування за допомогою лапароскопічного методу ТПМВ обумовлена тим, що ця операція проводиться в жінок у репродуктивному віці та кількість проведених операцій щорічно зростає. Достовірно встановлено численними вітчизняними та зарубіжними дослідженнями, що перенесена трубна вагітність, її оперативне лікування та численні післяопераційні ускладнення є в майбутньому для багатьох жінок причиною трубно-перитонеального безпліддя. Мета роботи - під час дослідження в групі пацієнток після перенесеної ТПМВ розробити комплексну програму фізичної реабілітації з практичним її застосуванням у ранньому та пізньому післяопераційному періодах. У методиці проведення дослідження запропоновано авторську програму фізичної реабілітації в ранньому та пізньому післяопераційному періодах, у якій застосовано методи та засоби фізичної реабілітації, такі як різні методики ЛФК і спеціальних вправ, рефлексотерапію, гінекологічний масаж і фітбол, спрямовані на відновлення репродуктивної функції в пацієнток після проведеного оперативного лікування трубного варіанта позаматкової вагітності та сприяють профілактиці та альтернативному лікуванню запальних, больових і спайкових процесів у порожнині малого таза в пацієнток після їх оперативного лікування. Результати, одержані в результаті практичного впровадження в практику цього комплексу методів і засобів фізичної реабілітації, призвели до значного покращання стану репродуктивного здоров'я жінок, які взяли участь у дослідженні. У 41,67 % жінок досліджуваної групи репродуктивну функцію відновлено, 18 (50 %) пацієнток в подальшому завагітніли та народили. Крім того, залучення до проведення дослідження та реабілітаційних дій психолога із проведенням анкетування та корекцією психологічного стану пацієнток сприяло значному покращанню стану їх психічного здоров'я. Зроблено такі практичні висновки, що проведення реабілітаційних заходів у пацієнток після перенесеного оперативного лікування ТПМВ вимагає застосування комплексу методів і засобів фізичної та психологічної реабілітації пацієнток. Запропонований метод є досить нескладним у разі його практичного застосування, не вимагає значних фінансових і матеріально-технічних витрат і його можна рекомендувати для практичного впровадження в діяльність лікувально-профілактичних установ, що спеціалізуються на реабілітації гінекологічних пацієнток.
  Повний текст PDF - 333.843 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Бугаєвський К.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Бугаєвський К. Практичне використання фізичної реабілітації після перенесеної трубної позаматкової вагітності / К. Бугаєвський // Фізичне виховання, спорт і культура здоров'я у сучасному суспільстві. - 2015. - № 4. - С. 140-144. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Fvs_2015_4_36.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Бугаєвський Костянтин Анатолійович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського