Наукова періодика України Фізичне виховання, спорт і культура здоров'я у сучасному суспільстві


Бобровник В. 
Вплив специфічних груп вправ різної переважної спрямованості на результативність кваліфікованих бігунів на середні дистанції / В. Бобровник, Я. Тихоненко // Фізичне виховання, спорт і культура здоров'я у сучасному суспільстві. - 2015. - № 1. - С. 93–100. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Fvs_2015_1_23
Останній чемпіонат Європи з легкої атлетики (Прага, Чехія) засвідчив, що українські бігуни показали спортивні результати на рівні 29-го і 37-го місць на дистанції 800 м, а на 1500 м узагалі не брали участь. Сучасна спортивна підготовка в бігових видах легкої атлетики вимагає від спортсмена не лише добре розвинених фізичних здібностей, адекватних основним функціональним системам, які впливають на високі досягнення, а й показу спортивного результату протягом усього змагального періоду, тривалість якого - близько шести місяців, що можна спостерігати протягом останніх 10 - 15 років міжнародного календаря змагань, запропонованих Міжнародною асоціацією легкоатлетичних федерацій (ІААФ). Мета роботи - розробити специфічні групи вправ різної переважної спрямованості, що впливають на вдосконалення технічної майстерності, підвищення фізичних спроможностей і результативність кваліфікованих бігунів на середні дистанції. Удосконалення тренувального процесу на етапі максимальної реалізації індивідуальних можливостей кваліфікованих бігунів на середні дистанції базується на аналізі та вивченні застосування раціональних тренувальних вправ, сформованих у специфічні групи на підставі аналізу науково-методичної літератури, узагальнення передової практичної практики (анкетування, опитування тренерів, аналіз щоденників спортсменів), аналізу протоколів змагань, вивчення біомеханічних і фізіологічних характеристик бігу на середні дистанції та методів математичної обробки результатів дослідження. Впровадження специфічних груп вправ різної переважної спрямованості на першому та другому році етапу максимальної реалізації індивідуальних можливостей сприяло підвищенню спортивних результатів в експериментальній групі бігунів на середні дистанції в середньому від 4 до 6 %. Розроблені специфічні групи вправ, які впливають на розвиток і підтримання спеціальної витривалості, силових і швидкісних здібностей, застосовуються на етапах спеціальної фізичної підготовки осінньо-зимового та весняно-літнього підготовчих періодів, а також зимового та літнього змагальних періодів, які здебільшого надають можливість адекватно вплинути на рівень фізичної підготовленості бігунів на 800 і 1500 м і перебувати протягом тривалого змагального періоду в стані найвищої готовності.
  Повний текст PDF - 1.137 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Бобровник В.
  • Тихоненко Я.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Бобровник В. Вплив специфічних груп вправ різної переважної спрямованості на результативність кваліфікованих бігунів на середні дистанції / В. Бобровник, Я. Тихоненко // Фізичне виховання, спорт і культура здоров'я у сучасному суспільстві. - 2015. - № 1. - С. 93–100. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Fvs_2015_1_23.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Бобровник Володимир Ілліч (фізичне виховання та спорт)
  • Тихоненко Яна Петрівна (фізичне виховання та спорт)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського