Наукова періодика України Фізико-математичне моделювання та інформаційні технології


Благітко Б. 
Моделювання процесу стабілізації та керованості безпілотного квадрокоптера у польоті / Б. Благітко, Ю. Мочульський, І. Заячук, Л. Кіт // Фізико-математичне моделювання та інформаційні технології. - 2013. - Вип. 18. - С. 21-31. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Fmmit_2013_18_4
Побудовано та досліджено математичну модель безпілотного квадрокоптера у польоті з урахуванням динамічних властивостей електродвигунів. Модель подано системою диференційних рівнянь 16-го порядку у формі Коші. Висота польоту безпілотного квадрокоптера, величини кутів тангажу, крену, рискання та зміни їх у часі задаються у процесі моделювання. Розглянуто спосіб пропорційно-диференціального (ПД) керування для стабілізації безпілотного квадрокоптера у польоті й оптимального виведення його на заданий режим. За допомогою ПД-регулятора можна задавати прирости сили тяги чотирьох електродвигунів-гвинтів, знак приростів і моменти часу, у які повинні відбуватися всі ці зміни. Процес стабілізації та керованості безпілотного квадрокоптера у польоті продемонстровано на прикладі автоматичного виконання фігури простого пілотажу - горизонтальної вісімки - як із правим, так і з лівим поворотами.
  Повний текст PDF - 707.799 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
 • Благітко Б.
 • Мочульський Ю.
 • Заячук І.
 • Кіт Л.

 • Бібліографічний опис для цитування:

  Благітко Б. Моделювання процесу стабілізації та керованості безпілотного квадрокоптера у польоті / Б. Благітко, Ю. Мочульський, І. Заячук, Л. Кіт // Фізико-математичне моделювання та інформаційні технології. - 2013. - Вип. 18. - С. 21-31. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Fmmit_2013_18_4.

  Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
  (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
 • Заячук Ігор Миколайович (фізико-математичні науки)
 •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
   
  Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
  Пам`ятка користувача

  Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського