Наукова періодика України Фізіологічний журнал


Дорофеєва Н. О. 
Кардіогемодинаміка та ефективність механізму Франка-Старлінга у щурів за умов старіння / Н. О. Дорофеєва, К. О. Драчук, В. Ф. Сагач // Фізіологічний журнал. - 2014. - Т. 60, № 6. - С. 22-26. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Fiziol_2014_60_6_6
У дослідженні на щурах з генетично детермінованою артеріальною гіпертензією (ГДАГ) та щурах контрольної групи лінії Вістар вивчено особливості кардіогемодинаміки та механізму Франка - Старлінга. Щурів наркотизували за допомогою уретану (1,25 г/кг, внутрішньоочеревинно). Зміни тиску й об'ему лівого шлуночка з візуалізацією кривих залежності цих величин протягом серцевого циклу зареєстровано за допомогою ультрамініатюрного катетера 2F ("Millar Instruments", США). Показники кардіогемодинаміки лівого шлуночка проаналізовано за допомогою програми PVAN 3.6. Виявлено, що у спокої у щурів зі спонтанною гіпертензією відзначалася менш ефективна робота серця за більших енерговитрат і споживання кисню. Після навантаження об'ємом у них збільшення показників насосної і скоротливої функції серця було менш вираженим, ніж у щурів контрольної групи, виявлено пригнічення механізму Франка - Старлінга у випадку збільшення артеріальної жорсткості. Таким чином, менш ефективна діяльність серця у щурів із ГДАГ на навантаження може бути пов'язана зі зниженням функціональних резервів серця та збільшенням артеріальної жорсткості.У дослідженні на старих і дорослих щурах лінії Вістар вивчено кардіогемодинаміку та механізм Франка - Старлінга. Значення тиску й об'єму лівого шлуночка з візуалізацією кривих їх залежності протягом серцевого циклу реєстровано за допомогою ультрамініатюрного катетера 2F. Виявлено діастолічну дисфункцію лівого шлуночка та порушення релаксації серця у старих щурів, на що вказує зменшення максимальної швидкості зниження тиску у разі збільшення кінцево-діастолічної жорсткості міокарда та константи активного розслаблення. Встановлено тенденцію до зниження ефективності механізму Франка - Старлінга (відношення зміни ударного об'єму до зміни кінцево-діастолічного об'єму, <$EDELTA>УО/<$EDELTA>КДО) у старих щурів, оскільки вона була на 12 % нижче, ніж у контролі. Водночас показано, що у старих щурів на 70 % зростає споживання кисню та в 1,7 разу збільшується ударна робота серця. Тобто їх серце у разі однакового ударного об'єму виконувало більшу ударну роботу, з більшим споживанням кисню, що вказує на менш ефективну діяльність серця.
  Повний текст PDF - 977.538 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Дорофеєва Н.
  • Драчук К.
  • Сагач В.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Дорофеєва Н. О. Кардіогемодинаміка та ефективність механізму Франка-Старлінга у щурів за умов старіння / Н. О. Дорофеєва, К. О. Драчук, В. Ф. Сагач // Фізіологічний журнал. - 2014. - Т. 60, № 6. - С. 22-26. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Fiziol_2014_60_6_6.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Дорофеєва Наталя Олександрівна (медичні науки)
  • Драчук Костянтин Олегович (медичні науки)
  • Сагач Вадим Федорович (1943–) (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського